۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=6123


تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: به دنبال پایش شبانه مشترک وضعیت معدن سیلیس و آهک واقع در کیلومتر 17 اتوبان کرمان - باغین و بر اساس بررسی‌های کارشناسی به دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی که باعث آلودگی هوا شده بود، دستور توقف فعالیت معدن صادر و نسبت به تعطیلی واحد اقدام شد.

به گزارش ایستار به نقل از فارس، داریوش غفاری امروز اظهار داشت: برنامه پایش صنایع به ویژه صنایع آلاینده گازها و ذرات در محیط در دستور کار اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان قرار دارد و با مسببین آلایندگی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: به دنبال پایش شبانه مشترک مسئولین اداره پایش و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان وضعیت معدن سیلیس و آهک واقع در کیلومتر 17 اتوبان کرمان – باغین مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس بررسی‌های کارشناسی به دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی که باعث آلودگی هوا شده بود، بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی دستور توقف فعالیت معدن صادر و نسبت به تعطیلی واحد اقدام شد.

غفاری با اشاره به نزدیک شدن به فصول سرد سال و احتمال بروز وارونگی هوا و تشدید آلودگی عنوان کرد: برنامه پایش صنایع به ویژه صنایع آلاینده گازها و ذرات در محیط در دستور کار این اداره کل قرار دارد و با مسببین آلایندگی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان از صاحبان صنایع و خدمات درخواست کرد نسبت به استاندارد سازی تجهیزات کارگاهی اقدام و در مصرف بهینه سوخت و انرژی اهتمام ویژه‌ای به عمل آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − چهارده =