منو

بیاینه جامعه معماری و شهرسازی نظام مهندسی شهرستان رفسنجان در خصوص نصب دکل مخابراتی

جامعه معماری و شهرسازی نظام مهندسی رفسنجان در بیانیه ای به اقدام شهردای رفسنجان در مقابله با نصب دکل در مجموعه موزه ریاست جمهوری و برج شیشه ای واکنش نشان دادند.

۲۱ آبان ۱۴۰۰

 

به گزارش ایستار جامعه معماری و شهرسازی نظام مهندسی رفسنجان در بیانیه ای به اقدام شهرداری رفسنجان در مقابله با نصب دکل در مجموعه موزه ریاست جمهوری و برج شیشه ای واکنش نشان دادند. در این بیانیه آمده است:

بی تردید سیما و منظر شهر ها و ظواهر خیابانهای شهرها ارتباط مستقیم با زندگی و روح و روان و فرهنگ ساکنان آن شهرها دارد و لازم است که حساسیت های ویژه ای در این رابطه در بین مسئولین و مردم وجود داشته باشد . متاسفانه در گذشته های نه چندان دور در بعضی از شهر های کشور حتی گاهی میراث معماری اسلامی مورد بی توجهی قرار کرفته و موجبات از دست رفتن هویت معماری اسلامی آن شهر ها شده است.
با توجه به اتفاقات اخیر در رابطه با نصب دکل مخابراتی در حاشیه یکی از مسیرهای پر تردد شهر مان لازم است اعلام نماییم که جامعه مهندسان معمار و شهر ساز رفسنجان از موضع گیری مسئولانه در انجام وظیفه شهرداری رفسنجان که طبق قانون متولی اصلی سیما و منظر شهری می باشد حمایت و قدردانی می‌نماییم و اعلام می‌نماییم که نصب هر گونه عناصر چشم خراش فولادی میتواند موجب آلودگی بصری شده و همانطور که هوای آلوده که به جسم شهروندان آسیب می رساند اینگونه عناصر نیز در صورتی که در مکان نامناسب استفاده شوند موجب آسیب به روح و روان ساکنین شهر شده و حتی در دراز مدت عواقبی نظیر عدم احساس تعلق و نابسامانی های فرهنگی را ایجاد نماید.

امید که در آینده با تلاش و همت و جدیت مسئولان محترم شهر و دست اندرکاران عرصه معماری و شهرسازی و با اهمیت دادن به اینگونه موضوعات در جهت رجعت و اعتلای هویت معماری اسلامی ایرانی گام برداریم.

جامعه معماری و شهرسازی و کمیته سیما و منظر شهری نظام مهندسی شهرستان رفسنجان


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.