منو

دو پیوند قرنیه چشم در رفسنجان انجام شد

امروز دوشنبه دو پیوند قرنیه چشم برای یک خانم ۳۱ ساله و آقای ۲۸ ساله در بیمارستان مرادی رفسنجان انجام شد.

۱۳ دی ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، دکتر علیرضا سلیمانی متخصص چشم پزشکی این بیمارستان اظهار کرد: امروز دو بیمار 31 ساله و 28 ساله که به دلیل قوزی قرنیه دچار افت شدید بینایی شده بودند تحت عمل جراحی قرار گرفتند و پیوند قرنیه برای آن ها انجام شد.

وی افزود: روند انجام پیوند عضو و قرنیه به این شکل است که اطلاعات شخص نیازمند به عضو، در بانک اطلاعاتی چشم جمهوری اسلامی ثبت می شود و پس از 2 الی 3 هفته نوبت عمل جراحی و پیوند قرنیه داده می شود.

دکتر سلیمانی بیان کرد: عمل پیوند قرنیه عمل خوبی است و موفقیت بالایی نسبت به سایر عمل های پیوندی دارد؛ از آنجایی که پیوند قرنیه ماندگاری بسیار بالا دارد جزء بیشترین و بالاترین آمار در سطح دنیا مطرح است.

وی تصریح کرد: در بیمارستان مرادی رفسنجان از سال 86 عمل پیوند قرنیه انجام می شود که از آن زمان تا کنون بیش از 120 مورد پیوند قرنیه در این بیمارستان انجام شده است.

دکتر سلیمانی با اشاره به انواع پیوند قرنیه چشم اظهار داشت: پیوند لایه ای، پیوند دالک، پیوند نافذ و غیره از جمله پیوندهای قرنیه برای چشم محسوب می شوند و اغلب بیماران از این عمل نتیجه مطلوب را دریافت می کنند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.