۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7296


2656 نفر در مسابقه ملی حفظ و معارف قرآن کریم «سرچشمه» شرکت کردند

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: در دومین دوره مسابقه ملی حفظ و معارف قرآن کریم «سرچشمه» که به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی توسط روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با همکاری مؤسسه قرآنی مکتب‌القاسم برگزار شد، 2656 نفر شرکت کردند.

به گزارش ایستار ، روح الله ابوالهادی اظهار کرد: موضوع این مسابقه، حفظ سوره مبارکه «هود» و معارف و مفاهیم آیات این سوره براساس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که امروز جمعه هفدهم دی‌ماه به‌صورت مجازی برگزار شد.

وی بیان کرد: آزمون به صورت سه گروه و در سه بازه زمانی مختلف برگزار شد که مسابقه گروه اول از ساعت ۸ تا ۹، گروه دوم از ساعت ۱۰ تا ۱۱ و گروه سوم از ساعت ۱۳تا ۱۴برگزار شد و برای شرکت در این مسابقه قرآنی، 3 هزار و 386 نفر از سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 2 هزار و 656 نفر در این مسابقه شرکت کردند.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با اشاره به اینکه این افراد از 31 استان کشور در مسابقات شرکت کردند اظهار کرد: از بین استان ها بیشترین آمار از استان کرمان با یکهزار و 372 نفر شرکت کننده حضور داشتند، بعد از آن استان اصفهان با 389 نفر، تهران با 249 نفر، خراسان رضوی با 192 نفر، فارس با 176 نفر و قم با 158 نفر بیشترین شرکت کننده را در این مسابقات داشتند.

وی تصریح کرد: بقیه شرکت کنندگان از استان های یزد، خوزستان، آذربایجان شرقی، البرز، قزوین، مرکزی، خراسان جنوبی، مازندران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، لرستان، همدان، بوشهر، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، گیلان، ایلام، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد شرکت داشتند.

ابوالهادی خاطرنشان کرد: تقریبا از جای جای استان پهناور کرمان افراد در این مسابقات شرکت کردند، که بیشترین آمار شرکت کننده مربوط به شهرستان رفسنجان با 809 نفر و شهرستان کرمان با 204 نفر می باشد؛ ضمن اینکه از شهرستان های انار، شهربابک، سیرجان، زرند، بافت، بم، کوهبنان، بردسیر، جیرفت، کهنوج، پاریز، راور، عنبرآباد، قلعه گنج و منوجان هم شرکت کننده داشتیم.

وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ قرآنی، از اولویت‌های ما در روابط عمومی است و در همین راستا، یک مسابقه ویژه قرآنی هم در سطح شهرستان رفسنجان در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پانزده =