۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7409


آیین نکوداشت روز رفسنجان برگزار شد

صبح امروز آیین اختتامیه نمایشگاه «رفسنجان در یک نگاه» و نکوداشت روز رفسنجان در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) برگزارشد .

به گزارش ایستار،صبح امروز آیین اختتامیه نمایشگاه «رفسنجان در یک نگاه» و نکوداشت روز رفسنجان در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) برگزارشد .

برای به رخ کشیدن تاریخ کهن رفسنجان به هفته ها و ماه ها نیازمندیم 

رضا رنجبر کریمی رئیس دانشگاه ولی عصر(عج)رفسنجان ضمن تشکر از تمام کسانی که در جهت پایه گذاری هفته رفسنجان شناسی تلاش کردند ،بیان کرد:امیدوارم سفر کمیسیون فرهنگی و مجلس شورای اسلامی در جهت بررسی زیرساخت های فرهنگی و ورزشی شهرستان رفسنجان نتایج خوبی را به همراه داشته باشد .

رنجبر کریمی با توجه به اینکه آنچه در نمایشگاه «رفسنجان در یک نگاه »به نمایش گذاشته شده است گوشه ی بسیار اندکی از توانمندی ها، دستاورد ها و خلاقیت های مردم خوب رفسنجان است ،ادامه داد:برای نشان دادن دستاوردهای ارزشمند تاریخ کهن رفسنجان بایستی هفته ها و ماه ها برنامه و جشنواره برگزار کرد .

رئیس دانشگاه ولی (عج)رفسنجان عنوان کرد:برای به نمایش گذاشتن دستاورد های حوزه های علمی و پژوهشی ، صنایع دستی وصنایع شیمیایی و معدنی به یک نمایشگاه بزرگ تر نیاز داریم .

وی افزود:باید هفته ای در نظر گرفته شود که مفاخر کهن ،نیکوکاران،واقفین و خیرین رفسنجان به مردم معرفی شوند.

رفسنجان شهر پتانسیل های تاثیر گذار

در ادامه آیین علی اکبر پور محمدی فرماندار رفسنجان اظهار کرد:در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۵۷ در رفسنجان با رشادت محمد زینلی (محمد بتن شکن ) و مرحوم آذین مجسمه شاه در میدان ابراهیم پایین اورده شد که در تقویم فرهنگی این روز به نام رفسنجان نام گذاری شده است .

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: در سفر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مصوب شدکه با حمایت مجتمع مس سر چشمه رفسنجان و دولت اعتبار پروژه های نیمه تمام ورزشی در شهرستان رفسنجان تامین شود .

وی افزود:در حوزه میراث فرهنگی بناهای که چند متولی دارند و میراث فرهنگی در رسیدگی به آنها کوتاهی کرده است به بخش خصوصی واگذار خواهند شد که از بین رفتن  بناهای تاریخی جلو گیری شود .

علی اکبر پور محمدی با اشاره به اینکه رفسنجان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی نیروهای متعهد ،مومن و باسوادی داشته است، گفت :رفسنجان یکی از شهر های باسواد استان کرمان است و همچنین ۱۳سال رتبه اول ساخت مدارس خیر ساز را در کشور داشته است.

وی با توجه به اینکه رفسنجان پتانسیل های تاثیر گذاری مانند پسته ،مس و آهن دارد ، اظهار کرد:در ده سال گذشته نزدیک به ۴۰۰هزار تن پسته با وجود خشک سالی در شهرستان رفسنجان تولید شده است و همچنین محصول پسته رفسنجان سالیانه  ۲.۵میلیارد دلار ارز آوری در کشور دارد که باید در جهت حفظ شرایط موجود کشاورزی پسته بیاندیشیم و راه کار ارائه دهیم .

در پایان آیین از کتاب های تاریخ آموزش و پرورش رفسنجان به قلم عبدالهی نیا و سیری در تاریخ آموزش و پرورش کشکوئیه به قلم داوود ابراهیمی پورکانی رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =