۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7493


وزیر کشور: ۲۰ هزار نفر در جنوب کرمان درگیر سیل شده‌اند/ برای ارزیابی خسارات و کمک به مردم در منطقه هستیم

وزیر کشور گفت: منطقه رودبار، منوجان و زهکلوت سه منطقه‌ای است که در بارندگی‌های اخیر جنوب کرمان دچار آبگرفتگی شدند و حدود ۵ هزار خانوار، حدود ۲۰ هزار نفر و بیش از ۳۰۰ روستا درگیر این موضوع هستند‌.

به گزارش ایستار، وزیر کشور امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب کرمان در رودبار اظهار داشت: منطقه رودبار، منوجان و زهکلوت سه منطقه‌ای است که در بارندگی‌های اخیر جنوب کرمان دچار آبگرفتگی شدند و حدود ۵ هزار خانوار،  حدود ۲۰ هزار نفر و بیش از ۳۰۰ روستا درگیر این موضوع هستند.

احمد وحیدی افزود: از لحظات اولیه مسوولان در کنار مردم بودند و با توجه به آبگرفتگی وسیع لازم بود به منطقه بیاییم و از نزدیک وضعیت را ارزیابی کنیم.

وی عنوان کرد: همه نهادهای مختلف اعم از سپاه در منطقه حضور قوی دارد، ارتش، یگان مهندسی خود را به منطقه گسیل کردند و هلال احمر هم فعالانه حضور دارند، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و کمیته امداد همه برای خدمات‌رسانی در منطقه اعلام آمادگی کردند.

وزیر کشور با اشاره به آسیب‌هایی وارده به خصوص در حوزه کشاورزی گفت: دیشب در برخی از روستاها آب تقریبا تمام خانه‌ها را فراگرفته ولی از صبح امروز جریان آب فروکش کرده است، مسوولان در کنار مردم هستند تا به مسائل آنها رسیدگی کنند.

وحیدی در پایان گفت: خسارت‌ها برآورد شود تا بتوانیم جبران کنیم و ما هم برای ارزیابی خسارات و کمک‌ به مردم در منطقه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − 3 =