۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7504


دولت در کنار سیل‌زدگان کرمانی/ از بازدید میدانی وزیر کشور تا دستورات معاون اول رئیس‌جمهور

معاون اول رئیس جمهور در تماس تلفنی با استاندار کرمان ضمن دریافت گزارش آخرین اقدامات انجام شده، گفت: ستاد اجرایی حضرت امام(ره)، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان در کنار مسئولان استان هستند و دستور می‌دهم با توجه به حضور وزیر کشور در منطقه در نشست جمع‌بندی سفر تعهدات و همکاری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، وزیر کشور در سومین سفر خود در دو ماه گذشته به استان کرمان به همراه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار کرمان و هیأت همراه در نهضت‌آباد از توابع رودبار حضور یافتند و با ساکنان روستا گفت‌وگو کردند.

وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار کرمان، رئیس جمعیت‌ و مدیرکل هلال‌احمر، سردار ناظری، سردار نظری، مدیرکل مدیریت بحران و تعدادی از مدیران از مناطق سیل‌زده از طریق بالگرد بازدید کردند.

مخبر معاون اول رئیس جمهور در تماس تلفنی با استاندار کرمان ضمن دریافت گزارش آخرین اقدامات انجام شده، گفت: ستاد اجرایی حضرت امام، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان در کنار مسئولان استان هستند و دستور می‌دهم با توجه به حضور وزیر کشور در منطقه در نشست جمع‌بندی سفر تعهدات و همکاری‌های لازم را انجام دهند.

همچنین وزیر کشور در دیدار با تعدادی از اهالی شهر رودبار به خواسته های آنها رسیدگی کرد. وحیدی در نهضت‌آباد ۲ از توابع شهرستان رودبار جنوب حضور یافت و با تعدادی از اهالی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر و همراهان در زهکلوت نیز بازدید میدانی از نقاط سیل‌زده انجام داده و مشکلات و خواسته‌های مردم را جویا شدند که رسیدگی بیشتر به نیازهای ضروری و احداث سیل‌بند خواسته اصلی خانواده‌ها بود. وحیدی از نیروهای امدادی و عملیاتی برای در کنار مردم بودن و خدمت‌رسانی تشکر کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در سفر به شرق استان از پل تخریب شده محور ترانزیتی ریگان – ایرانشهر در اثر وقوع سیلاب بازدید کرد و گفت: با ایجاد انحراف در مسیر رودخانه، راه ارتباطی ریگان – ایرانشهر تا صبح فردا برقرار و و کار امدادرسانی به روستاهای دیگر اعم از رفع قطعی برق و آب انجام خواهد شد.

وی همچنین از امدادرسانی هوایی به سه نیروی اداره برق که در یکی از روستاهای سیلابی ریگان گرفتار شده بودند، خبر داد و عنوان کرد: امکان انتقال هوایی سه نیروی خدمت راهداری به دلیل کوهستانی بودن و مه گرفتگی منطقه میسر نشد که فردا صبح انجام می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان اظهار داشت: بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها در ریگان، موجب درگیری و انسداد 75 راه روستایی شده است.

وی همچنین از آبگرفتگی ۱۰۰ منزل شهری و روستایی، قطع برق ۳۰ روستا، قطع آب ۱۵ روستا و مشکل ارتباط تلفنی ۳۰ روستا در مناطق سیل‌زده شرق استان خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هفت =