۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7508


احضار دو مسؤول کرمانی به‌دلیل ایجاد خلل در مسیر حمایت از تولید

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از احضار و تفهیم اتهام به دو مسؤول استانی از باب ایجاد خلل در مسیر حمایت از تولید و عدم اجرای مصوبات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی خبر داد.

به گزارش ایستار، دادخدا سالاری در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی درباره ضمانت اجرای مصوبات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه اظهار کرد: در این رابطه دو پرونده در معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب کرمان تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: مجموعه قضایی استان کرمان دفاع تمام قد و قانونی از تولیدکنندگان به‌عنوان افسران جبهه اقتصادی کشور را در دستور کار قرار داده است و با برگزاری جلسات تخصصی و کارشناسی تلاش می‌کند که بهترین راهکارهای قانونی جهت تسهیل کار واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنها را فراهم کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان خاطرنشان کرد: بارها به مدیران مربوطه تذکر داده شده است که عدم اجرای مصوبات قانونی و کارشناسی شده ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مسؤولیت کیفری و قضایی به دنبال دارد و از این رو مدیرانی که همکاری لازم به‌منظور حل مشکلات موجود را نداشته‌اند، به دادسرای کرمان احضار شده و تفهیم اتهام آنها نیز انجام شده است.

سالاری ادامه داد: مصوبات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر اساس اعلام نظر کارشناسان مربوطه و سازمان‌های نظارتی و امنیتی انجام و با پشتوانه قضایی صادر می‌شود و از این رو اجرای آنها باید در اولویت کار مدیران قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مدیران در تمامی سطوح باید به این باور دست یابند که کشور در شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی قرار دارد و سربازان این جبهه نیز تولیدکنندگان، کارگران و نیروهای مولد بنگاه‌های اقتصادی هستند که حمایت از آنها امری ضروری و غیرقابل انکار است.

دادستان کرمان با اشاره به این مطلب که متاسفانه برخی مسوولان هنوز ابعاد جنگ گسترده اقتصادی تحمیل شده به کشور را باور نکرده‌اند، اظهار داشت: هر فرد در هر جایگاهی در صورت قصور یا اهمال در مسیر حمایت از تولید، از باب اخلال در نظام تولیدی کشور، تضییع بیت‌المال و یا عدم اجرای قوانین و مقررات قانونی و دولتی مورد پیگیری قرار گرفته و مسؤولیت کیفری خواهد داشت.

سالاری گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان رفع موانغ تولید نام‌گذاری شده، متاسفانه برخی از مسؤولان خواسته یا ناخواسته به جای رفع موانع، عملا در مسیر تولید و برای تولیدکنندگان مانع ایجاد کرده وسنگ در مسیر تولید  قرار می‌دهند که این دادستانی در جهت اجرای این تکلیف ولایتی اعلامی از سوی مقام معظم رهبری که  لازم‌الاجرا وحکومتی است، به تکالیف قانونی خود در این زمینه عمل خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − شش =