۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8540


دادستان رفسنجان هشدار داد؛ تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی جرم است

شهسواری دادستان رفسنجان عنوان کرد:در ماده 638 قانون مجازات اسلامی آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی، جرم است و دادگاه‌ها نیز بر اساس این ماده قانونی، حکم افراد مرتکب را صادر می‌کنند.

 

به گزارش ایستار، ایمان شهسواری دادستان رفسنجان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان اظهار داشت: روزه خواری علاوه بر همه معایبی که دارد و عملی حرام در دین مبین اسلام محسوب می شود، در بعد اجتماعی به نوعی عدم احترام به حقوق دیگران است. زیرا کسی که به صورت آشکار روزه می‌خورد، هنوز به حقوق شهروندی و احترام به حقوق دیگران در سطح جامعه واقف نیست و این حقوق را زیر پا می‌گذارد.

چنین فردی علاوه بر بی حرمتی به احکام و قوانین اسلامی، به صورت علنی و‌ آشکار بیان می‌کند که رعایت حقوق دیگران چندان برایش اهمیتی ندارد.

وی افزود: در ماده 638 قانون مجازات اسلامی آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی، جرم است و دادگاه‌ها نیز بر اساس این ماده قانونی، حکم افراد مرتکب را صادر می‌کنند.

براساس این قانون هر کس علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

وی متذکر شد: به منظور حفظ حرمت ماه مبارک رمضان وروزه داران گرامی، همشهریان از هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملا عام و انظار عمومی خودداری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 10 =