منو

موج ششم کرونا در استان کرمان را پشت سر گذاشتیم/ استقبال کم از دز سوم و واکسیناسیون کودکان در استان

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با بیان اینکه موج ششم کرونا در استان کرمان را پشت سر گذاشتیم گفت: استقبال کم از تزریق دز سوم و واکسیناسیون کودکان در استان نگران کننده است.

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ، سعید صحبتی ، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان اظهار داشت:خوشبختانه امسال شرایط کرونایی به نسبت قبل شرایط قابل قبولی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر موج ششم بیماری را در استان کرمان کاملاً پشت سر گذاشته و وضعیت شیوع بیماری در استان کاهشی است گفت: تعداد بیماران بستری کرونایی در استان کرمان بین 60 تا 70 نفر است و دو برابر این تعداد نیز بیمار سرپایی داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به اینکه تعداد فوتی‌های روزانه کرونا در استان کاهش چشمگیری داشته، هر چند حتی یک نفر فوتی کرونا برای ما زیاد است افزود: قطعاً یکی از دلایل مهم و موثری که باعث به وجود آمدن این شرایط شده واکسیناسیون گسترده است.

وی با بیان اینکه سال قبل در این روزها تنها چیزی در حدود 5 تا 10 درصد مردم واکسینه شده بودند ادامه داد: امروز بالای 90 درصد مردم حداقل یک دوز و بالای 80 درصد دو نوبت واکسن کرونا را تزریق کردند و این موضوع قطعاً می‌تواند در این روند تاثیرگذار باشد.

صحبتی با اشاره به اینکه هنوز هم مواردی را داریم که واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده و هنوز خیلی‌ها نوبت سوم واکسن را دریافت نکردند بیان کرد: با توجه به اینکه آموزش دانش آموزان حضوری شده و این موضوع اجتناب ناپذیر است تاکید ما بر واکسیناسیون کودکان 5 تا 12 ساله است.

وی با بیان اینکه هنوز عده زیادی از کودکان برای دریافت واکسن مراجعه نکردند که نگرانی‌هایی از این بابت نیز وجود دارد گفت: همچنان تاکید ما بر رعایت اصول اولیه بهداشت فردی و بهداشت محیط است.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به اینکه کرونا هنوز تمام نشده و همچنان استفاده مداوم از ماسک مورد تاکید است افزود: کرونا منتظر غفلت‌های ما است و مراقب باشیم با سهل انگاری‌ها دوباره درگیر موج کرونا نشویم.

وی با بیان اینکه تاکید ما بر مراقبت بیشتر گروه‌های در معرض خطر، سالمندان، خانم‌های باردار و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند گفت: کسانی که علائم مشکوک به کرونا را دارند از کنار آن به سادگی عبور نکنند.

صحبتی با اشاره به اینکه مراکز جامع خدمات ما هر روز ساعت 7 صبح تا 7 شب حتی روزهای تعطیل پذیرای بیماران و افراد مشکوک است گفت: افراد می توانند برای ویزیت و تکمیل واکسیناسیون خود همه روزه به این مراکز مراجعه کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 8 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.