۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8691


استاندار کرمان: شرکت‌های بزرگ استان برای تامین نیازمندی‌های خودشان هم سرمایه‌گذاری نکردند

استاندار کرمان گفت: شرکت‌های بزرگ نقش پیشرانی خود در توسعه استان را ایفا نکرده و حتی برای تامین نیازمندی‌های خودشان هم سرمایه‌گذاری نکردند.

به گزارش ایستار ، علی زینی‌وند استاندار کرمان صبح امروز در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره امتنان از نخبگان و برترین‌های جامعه کار و کارگری و منتخبان سی و سومین جشنواره امتنان استان کرمان که در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: باید از اعتبار شرکت‌های بزرگ استان کرمان در بخش‌های مختلف استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها بزرگ نقش پیشرانی خود در توسعه چند وجهی استان را ایفا نکردند در حالی که این واحدها می‌توانستند پیشران توسعه در استان باشند گفت: این شرکت‌ها حتی در تامین نیازمندی‌های خودشان هم سرمایه‌گذاری نکردند و این یک تراژدی است.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه پول شرکت‌های بزرگ نباید در بانک‌ها سپرده باشند گفت: واحدهای تولیدی باید واحد تحقیق و پژوهش خود را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه باید اقدامات هدفمند و موثر در راستای تحقق شعار سال در همه بخش‌ها داشته باشیم افزود: هزاران شغل را می‌توانیم با دانش ایجاد کنیم و مدیران باید فهم همه جانبه مبتنی بر دانش داشته باشند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه توسعه همه جانبه نیازمند ایجاد و فراهم شدن زمینه توسعه اشتغال خرد و واحدهای متوسط و کوچک است ادامه داد: فرایند زیرساخت تولید را باید افزایش می‌دادیم.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت عظیم و سرمایه ارزشمند جمعیت جوان کشور فرصتی بود که دارد از دست می‌رود تصریح کرد: متاسفانه پنجره جمعیتی ما در حال بسته شدن بوده و به سرعت داریم این ظرفیت را از دست می‌دهیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه موضوع وجود اتباع خارجه در کشور یک موضوع پیچیده و چند لایه است گفت: رویکرد دولت به گونه‌ای است که اتباع خارجی مهمان در کشور ما ساماندهی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هشت =