منو

استاندار کرمان: یارانه داخلی جلوی قاچاق را می‌گیرد

کرمان استاندار کرمان گفت: وقتی یارانه به داخل بیاوریم تولیدکننده برای تولید ترغیب می‌شود ضمن آنکه جلوی قاچاق کالا نیز گرفته می‌شود.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

به کزارش ایستار محمدمهدی فداکار ظهر امروز ۲۰ اردیبهشت‌ماه در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به سختی‌های حوزه بهداشت و درمان در دوران شیوع کرونا گفت: در این دو سال بیشتر کار بر عهده بهداشت و درمان بود و باید به بحث آموزش بیشتر توجه شود.

وی در ادامه سخنانش با بیان این مطلب که در کشور بدترین شیوه در بحث یارانه انتخاب و تصمیم گرفته شد، اظهار کرد: در دنیا مرسوم است یارانه در اختیار تولیدکننده یا توزیع کننده یا مصرف کننده قرار می‌دهند اما ما یارانه را در اختیار وارد کننده قرار دادیم و این کار در دنیا بی سابقه است و این گرفتاری‌های برای کشور ایجاد کرد و باعث وابستگی بیشتر ما شد.
استاندار کرمان افزود: این اقدام باعث شد که واردات برای واردکنندگان منطقی و به صرفه شود و دیگر تولید صرفه اقتصادی نداشته باشد.
وی تاکید کرد: زمانی که تولید صرفه اقتصادی نداشته باشد اشتغال ایجاد نمی شود و سرمایه گذاری صورت نمی گیرد، ضمن آنکه خلاقیتی در بین نخبگان ایجاد نمی‌شود و ارزش پول ملی دچار چالش می شود و کشور وابسته است.
فداکار ادامه داد: سال گذشته ۱۵.۶ میلیارد دلار معادل حدود ۳۷۰ هزار میلیارد تومان هزینه یارانه ارز ۴۲۰۰ تومان شده است اما سوال اینجاست که چقدر آن به دست مصرف کننده رسید؟ حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد این مبلغ به جیب وارد کننده رفت.
وی بیان کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد شرکت‌های کاغذی شد.
استاندار کرمان تاکید کرد: دولت شجاعانه تصمیم گرفت که این جراحی بزرگ را انجام دهد. وقتی یارانه به داخل بیاوریم تولیدکننده برای تولید ترغیب می‌شود ضمن آنکه جلوی قاچاق کالا نیز گرفته می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نوزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.