منو

رئیس کل دادگستری استان کرمان: امنیت مردم خط قرمز سیاست‌های اجرایی قوه قضائیه است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: برخورد قاطع دستگاه قضایی، مکمل اقدامات نیروی انتظامی بوده و امنیت مردم خط قرمز سیاست‌های اجرایی قوه قضائیه است.

۰۷ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در دیدار فرمانده انتظامی و روسای پلیس‌های تخصصی استان کرمان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، ملجا مورد اعتماد مردم هستند اظهار داشت: حجم بالای مراجعات نشان دهنده آن است که مردم امروز به نیروهای مسلح و دستگاه قضایی اعتماد دارند.

وی افزود: امنیت مردم خط قرمزی است که در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه مورد توجه قرار می‌گیرد و آزادی افرادی که حضور آنها به امنیت جامعه خدشه وارد می‌کند، توجیه پذیر نخواهد بود و از این رو از تاسیسات قانونی و احکام جایگزین حبس برای آزادی آنها استفاده نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: برخورد قاطع دستگاه قضایی، مکمل اقدامات نیروی انتظامی خواهد بود و سعی می‌شود در پرتوی تعامل موجود به اهداف تعیین شده دست یابیم.

وی تصریح کرد: استان کرمان استانی بسیار مهم و حساس است و موفقیت در هیچ دستگاهی در این استان جز با همراهی، همکاری و تعامل بین دستگاه‌ها اتفاق نمی‌افتد.

حمیدی با اشاره به اینکه ماموریت‌های فراوانی پیش روی فراجا و دستگاه قضایی وجود دارد، ادامه داد: بر مبنای ارتباط گسترده بین دستگاه قضایی و فراجا، می‌توانیم به نحوی عمل کنیم که بسیاری از مشکلات برطرف شده و مردم از خدمات دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به نحوی بهره‌مند شوند که رضایت‌مندی مردم فراهم شود.

وی تاکید کرد: حجم بالای مراجعات به دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نشان دهنده آن است که این دو نهاد، ملجا رسیدگی به درخواست‌های مردمی هستند و البته این حجم بالای مراجعان نشان دهنده آسیب‌های موجود در جامعه نیز هست زیرا اگر همه مسئولان وظایف خود را به درستی انجام می‌دادند مردم مجبور به مراجعات گسترده به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی نبودند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: هر چه میزان مراجعات به دستگاه قضایی و نیروی انتظامی کمتر باشد، نشان دهنده بهداشت قضایی و روانی جامعه است.

وی تحقق دادرسی‌های الکترونیک را مورد تقدیر قرار داد و گفت: استفاده از سامانه‌های الکترونیک موجب کاهش حجم مراجعات حضوری به دستگاه قضایی شده است.

حمیدی گفت: هم اکنون 70 سامانه در دستگاه قضایی وجود دارد که مردم با استفاده از این سامانه ها می توانند از منزل درخواست‌های خود از دستگاه قضایی را پیگیری کنند که بخش عمده این سامانه‌ها به نیروی انتظامی نیز متصل است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از سامانه‌های الکترونیکی ضمن آنکه سرعت و دقت کار را افزایش داده و هزینه‌های مردم را کاهش می‌دهد، از بروز بسیاری از مفاسد نیز پیشگیری می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: یکی از معضلاتی که در استان کرمان با آن مواجه هستیم موضوع مواد مخدر و مبارزه با مافیای این حوزه و خرده فروشان مواد مخدر است که برخورد قاطع با این موارد را در دستور کار داریم.

سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان نیز از همکاری‌های ارزشمند ریاست سابق دادگستری کل استان تقدیر کرد و گفت: نیروی انتظامی استان کرمان با همراهی خوب دستگاه قضایی در سطح استان توفیقات بسیار خوبی را در سنوات گذشته داشته است.

وی با بیان اینکه استان کرمان در سال گذشته رتبه برتر کشوری را در ارزیابی شاخص‌های نیروهای مسلح به خود اختصاص داده، ادامه داد: در استان کرمان تعامل بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در استان کرمان در حد اعلا برقرار بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان به ایجاد ارتباط الکترونیکی بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در استان کرمان اشاره و بیان کرد: در حال حاضر 80 درصد مراودات از طریق سامانه‌های الکترونیک انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: کارگروه‌هایی به منظور ارتقای وضعیت بازداشتگاه‌ها و تحت نظرگاه‌ها تشکیل شده و بازرسی‌های مورد نیاز در این حوزه انجام شده است و امید می‌رود با همکاری دستگاه قضایی در شهرستان‌هایی که نیاز است نسبت به راه‌اندازی بازداشتگاه‌ها اقدام شود.

ناظری خاطرنشان کرد: در پرتوی تعامل بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی گام‌های موثری در زمینه تامین زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه امنیت در ابعاد مختلف برداشته خواهد شد


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.