منو

فاز اول تولید سِل نیروگاه‌های خورشیدی کشور با ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در کرمان کلید خورد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی کشور به عنوان تولید سِل‌های مربوط به نیروگاه‌های خورشیدی با سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان در بخش ماهان از توابع سهرستان کرمان آغاز شد.

۱۰ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، دکترمحمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه جلسه شورای اداری بخش ماهان با حضور فرماندار شهرستان کرمان و تعدادی از مدیران کل و مسئولان ماهان برگزار شد، اظهار داشت: بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان ظرفیت سرمایه گذاری در فاز اول این پروژه است و تا سقف ۲۵ هزار میلیار تومان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: این مجموعه سالانه حدود سه هزار مگاوات تولید سل را خواهد داشت که بزرگ ترین مجموعه تولید سل در خاورمیانه خواهد بود و می توان ناطرازی برق در حوزه انرژی های پاک را تامین کرد.

پورابراهیمی تصریح کرد: پیش بینی می شود حدود سه هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم این پروژه باشد که یک تحول در زمینه اشتغال جوانان منطقه خواهد بود.

وی بیان کرد: با توجه به دانش بنیان بودن پروژه، هماهنگی های لازم برای انعقاد قراردادهای تخصصی با پارک علم و فناوری ماهان و دانشگاه هایتک در دستور کار و از مهمترین تصمیمات اجرایی منطقه ماهان است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمک به تامین آب شرب شهر ماهان و روستاهای دارای تنش آبی منطقه نیز از دیگر موضوعات جلسه بود و مجوز حفر چاه جدید امروز نهایی شد.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه مدیریت منابع آب از دیگر مسائل مهم است و با همه واحدهایی که اتصالات پشت کنتور دارند و بیش از حد مجاز آب مصرف می کنند، براساس قانون اقدام و برخورد می شود.

پورابراهیمی افزود: مقرر شد برای گازرسانی به واحدهای باقیمانده بزودی اقدام و پیش بینی می شود تا پایان سال روستای بدون گاز درمنطقه ماهان نداشته باشیم.

وی افزود: همچنین مصوب شد برق رسانی روستاهایی که تامین برق از مسیر اصلی برای آنها طولانی است و زیر ۲۰ خانوار هستند، از طریق واحدهای خورشیدی تامین شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: در بحث آسفالت نیز تصمیم گرفته شد در اختیار همه روستاهای نیازمند آسفالت معابر، قیر رایگان قرار گیرد و با بنیاد مسکن به صورت مشارکتی انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: برای طرح های اقتصادی که بزودی از طرف شهردار و شورای شهر ماهان اجرا شود، آمادگی داریم با سازمان شهرداری های کشور هماهنگی کنیم و کار عملیاتی شود.

وی افزود: در بحث محیط زیست بابت دامداری های اطراف ماهان که مشکلاتی ایجاد کرده و همچنین درباره ظرفیت های بخش های مختلف از جمله مخابرات و … مصوبات خیلی خوبی داشتیم و امیدواریم توسط فرماندار و بخشدار موضوع پیگیری شود و در هفته های آینده نتیجه به اطلاع مردم برسد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.