۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9334


استاندار کرمان: تجمیع واحدها به ارتقای دانشگاه‌های پیام نور کمک می‌کند

محمد مهدی فداکار استاندار کرمان گفت: تجمیع واحدها در برخی مناطق به آزاد شدن بخشی از ظرفیت‌های دانشگاه و ارتقای بخش‌های دیگر کمک می‌کند.

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار در دیدار با مدیران ستادی دانشگاه پیام‌نور بر حفظ واحدهای دانشگاه پیام نور در مناطقی که به لحاظ دانشجو و فاصله مکانی دارای ظرفیت هستند، تاکید کرد و افزود: روحیه نهادی و جهادی در دانشگاه پیام نور وجود دارد.

وی اظهار داشت: همچنین ضرورت فروش اموال مازاد دانشگاه برای بروزرسانی، نوسازی و تجمیع واحدهای زیرمجموعه دانشگاه پیام نور وجود دارد.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور کرمان نیز در این دیدار گفت: ۱۵ هزار و ۳۰۰ دانشجو در مراکز و واحدهای دانشگاه‌های پیام‌نور این استان مشغول تحصیل هستند.

فاطمه معین‌الدینی با اشاره به وجود ۱۲۲ رشته کارشناسی، ۳۳ کارشناسی ارشد و یک رشته دکتری در دانشگاه‌های پیام‌نور استان کرمان بیان داشت: ۲۸ مرکز و واحد پیام‌نور در استان کرمان دایر است.

وی همچنین از پیگیری برای افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری در پیام‌نور استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴ هزار و ۳۰۰ دانشجوی کارشناسی، ۸۷۶ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲۲ دانشجوی دکتری داریم.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان کرمان با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۲۰۰ دانشجوی پیام‌نور استان کرمان دختر و پنج هزار و ۱۳۰ دانشجوی پسر هستند خاطرنشان کرد: در کل استان ۳۸۰ نفر کارکنان اداری و ۱۴۹ نفر عضو هیات علمی داریم.

وی با اشاره به طرح تجمیع واحدهای دانشگاه‌های پیام‌نور گفت: نگاه مدیریت جدید دانشگاه‌ پیام‌نور کشور به احیای واحدهای دانشگاهی تا جای ممکن است.

معاونان اجرایی، علمی و فناوری دانشگاه و مدیران ستادی دانشگاه پیام‌نور استان کرمان در این دیدار حضور داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سه =