منو

شناسایی یک مورد تب کریمه کنگو در رفسنجان

صبح امروز مدیر گروه بیماری های واگیر دار دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از شناسایی یک فرد مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو CCHF در رفسنجان خبر داد.

۲۳ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ،سید محسن نژاد قادری اذعان کرد :فرد مشکوک به تب کریمه کنگو  روز شانزدهم خرداد ماه  به مرکز درمانی مراجعه نموده که پس از بستری ، آزمایشات لازم انجام شده و تست او تایید شد .

وی با ابراز خرسندی از  بهبود حال عمومی این بیمار توضیح داد: بالافاصله پس از بستری بیمار در بیمارستان، بیمار ایزوله شده و درمان دارویی آغاز و با توجه به اهمیت این بیماری، بلافاصله با اداره دامپزشکی هماهنگی های لازم انجام شد تا اقدامات پیشگیری از جمله سم پاشی محل نگهداری دام ها صورت گیرد.

نژاد قادری ادامه داد: همچنین پرسنل خانه بهداشت منطقه برای آموزش به خانواده بیمار مبتلا، اقدامات لازم را انجام دادند و  خانواده و افرادی که با بیمار در ارتباط بودند تحت مراقبت قرار گرفته اند.

نژاد قادری افزود: انتقال  این بیماری از طریق گزش کنه و همچنین   تماس مستقیم پوست و مخاط با خون و فراورده های دامی مثل گوشت، امحاء و احشاء دام آلوده   امکانپذیر است بنابر این خانواده ها در خرید گوشت دقت کرده و از مراکز معتبر گوشت مورد نیاز خود را تهیه کنند و پس از گذشت ۲۴ ساعت با دستکش نسبت به خرد کردن گوشت اقدام نمایند .

نژاد قادری ادامه داد: لازم است از ذبح غیر بهداشتی دام اجتناب کرده و محل نگه داری دام ها با مشورت  اداره دامپزشکی سمپاشی شود .

مدیر گروه بیماری های واگیر دار تاکید کرد: پس از ورود این ویروس به بدن، بیمار به صورت ناگهانی دچار سردرد، تب، لرز، درد عضلانی، سفتی گردن، گیجی، حالت تهوع و حتی تغییر خلق می شود. در ادامه  بیمار دچار علایم خونریزی مثل کبودی پوست و خونریزی از مجاری طبیعی بدن مثل خونریزی از بینی، دهان، مقعد و واژن  شده که در صورت تاخیر در مراجعه و تاخیر در شروع درمان این مشکل می‌تواند  جان بیمار را تهدید کند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.