منو

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تشریح کرد؛جزئیات برگزاری اختتامیه جشنواره ملی شعر کوتاه «آن» در سرچشمه

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: اختتامیه جشنواره ملی شعر کوتاه «آن»، پنج‌شنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۱، ساعت ۱۵:۰۰ در سالن سینما آزادی شهر سرچشمه برگزار می‌شود.

۲۵ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، روح‌الله ابوالهادی اظهار کرد: شعار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان «مس، حامی فرهنگ و هنر» است و درراستای این شعار این مجتمع تلاش کرده تا در حوزه‌های متنوعی ازجمله قرآن و عترت، ایثار و شهادت، کتاب، هنرهای نمایشی، تجسمی، فیلم و موسیقی دست به فرهنگ‌سازی بزند.

وی با بیان این‌که یکی از افتخارات مجتمع مس سرچشمه رفسنجان کمک به توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح استان و شهرستان است، افزود: اکنون برخی از برنامه‌های فرهنگی و هنری هم در سطح رفسنجان و هم در سطح استان و کشور در تقویم سالانه برنامه‌های مجتمع قرار دارند و مجتمع هر سال آنها را برگزار می‌کند؛ جشنواره ملی شعر کوتاه «آن» یکی از آنهاست که دبیرخانه این جشنواره در فرهنگسرای مس شعبه رفسنجان مستقر شده و فعالیت می‌کند.

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به جزئیات برگزاری اختتامیه دومین دوره جشنواره «آن» اشاره و خاطرنشان کرد: فردا اختتامیه دومین جشنواره ملی شعر کوتاه «آن» از ساعت ۱۵:۰۰ در سینما آزادی سرچشمه برگزار می‌شود و از بین ۱۹ شاعر راه‌یافته به مرحله نهایی این جشنواره، از شش نفر تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی با بیان این‌که جشنواره در دو بخش شعر کوتاه سنتی و شعر کوتاه نو برگزار شده است، ادامه داد: از هر بخش سه نفر برگزیده نهایی معرفی خواهند شد. همچنین از بین ۱۹ راه‌یافته دو شاعر از رفسنجان و سیرجان به مرحله نهایی راه یافته‌اند.

ابوالهادی با اشاره به این‌که بیش از ۹۰۰ شاعر از سراسر کشور در این جشنواره شرکت کرده‌اند و ۱۰ هزار اثر در دو بخش جشنواره ارائه دادند، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان از سراسر کشور ازجمله از اصفهان، خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی، تهران، چهارمحال و بختیاری به جشنواره اثر ارسال کردند.

وی تاکید کرد: در اختتامیه این جشنواره از تمامی استان کرمان نیز شاعرانی حضور خواهند داشت و این اختتامیه به‌نوعی گردهمایی شاعران استان کرمان است. به همین دلیل دو نشست تخصصی در حوزه شعر صبح پنج‌شنبه با حضور داوران جشنواره و شاعران حاضر در محل سالن امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه برگزار می‌شود.

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ادامه داد: این جشنواره با استقبال چشمگیری از سراسر کشور روبه‌رو شده است و امیدواریم سومین دوره این جشنواره را سال آینده برگزار کنیم.

به گفته ابوالهادی هم‌زمان با اختتامیه دومین جشنواره ملی شعر کوتاه آن نمایشگاه نقاشی «ردپا» آثار خانم فاطمه زارع از شاعران و نقاشان رفسنجان در سالن مجاور سینما آزادی افتتاح می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 19 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.