۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9515


استقبال بی نظیر مردم استان کرمان از جشنواره کتابخوانی رضوی

احمد وفایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان اذعان کرد:میزان مشارکت استان کرمان در جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به جمعیت و تعداد کتابخانه هایش نسبت به استان های خراسان رضوی،تبریز،تهران و اصفهان بسیار بی نظیر بوده است که در این جشنواره میتوان از استان کرمان به عنوان استان برتر نام برد .

به گزارش ایستار، احمد وفایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ رضوی و کتابخوانی برگزار شده است ،عنوان کرد : در استان کرمان نود هزار نفر در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که نزدیک به سه هزار نفر از شهرستان رفسنجان بودند.

وی افزود :میزان مشارکت استان کرمان با توجه به جمعیت و تعداد کتابخانه هایش نسبت به استان های خراسان رضوی،تبریز،تهران و اصفهان بسیار بی نظیر بوده است که در این جشنواره میتوان از استان کرمان به عنوان استان برتر نام برد .

احمد وفایی با توجه به اینکه فرهنگ جهت دهنده و زیر بنای یک جامعه است ، اذعان کرد: یکی از رسالت های مهم افراد ،مسئولین و ارگان های یک جامعه اسلامی ترویج فرهنگ نبوی ، علوی و رضوی است .

وی گفت:باید فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را قدر بدانیم و در راستای ترویج آن تلاش کنیم .

حسین رضایی فرماندار رفسنجان در این آئین با اشاره به اینکه متاسفانه سرانه کتابخوانی در شهرستان رفسنجان دوازده دقیقه است که بسیار پایین است ،اذعان کرد:امیدوارم با برگزاری اینگونه برنامه های فرهنگی سرانه کتابخوانی شهرستان رفسنجان افزایش یابد .

حسین رضایی با اشاره به اینکه فضای مجازی ضربه بزرگی به موضوع کتاب و کتابخوانی وارد میکند، تاکید کرد: متاسفانه افراد جامعه بیشتر وقت خود را در فضای مجازی میگذرانند اما حسی که کتاب به انسان می دهد بسیار متفاوت است و هیچ موضوعی دیگری نمیتواند جایگزین آن باشد.

وی باتوجه به اینکه امیدواریم حمایت های مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در راستای رشد و اعتلای فرهنگ شهرستان افزایش یابد ،تصریح کرد: در زمینه فرهنگی هر چه هزینه کنیم، هزینه های دیگر را نباید پرداخت کنیم و کمبود نیروی انسانی را در این زمینه باید برطرف کنیم.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان در پایان این آیین خاطر نشان کرد :۲۷۰۴ نفر از شهرستان رفسنجان در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که ۴۶ نفر برنده شدند و بیشترین شرکت کنندگان در رشته های نقاشی و کمترین در زمینه تولید آثار هنری بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 9 =