۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9604


نماینده مردم کرمان: مسیر ریلی یزد به کرمان تا پایان سال بازسازی می‌شود

نماینده مردم کرمان با اشاره به لزوم بازسازی هر چه سریع‌تر خط ریلی یزد به کرمان گفت: انتظار می‌رود بازسازی مسیر ریلی یزد به کرمان تا پایان سال به اتمام برسد.

به گزارش ایستار، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک با مدیرکل راه آهن استان کرمان که به منظور بررسی طرح‌های توسعه خطوط ریلی و بازسازی خطوط مرتبط با مسیرهای موجود برگزار شد، اظهار داشت: تاکید ما بر بازسازی هر چه سریع‌تر خط ریلی مسیر یزد به کرمان است.

وی با اشاره به اینکه 45 کیلومتر این مسیر به شدت نیازمند بازسازی است، گفت: این مسئله در سازمان برنامه و بودجه و با حضور رئیس راه آهن جمهوری اسلامی به جمع بندی نهایی رسیده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: درخواست داریم هرچه سریع‌تر پس از امضای سند تامین مالی مرتبط با این حوزه، اقدامات اجرایی انجام شود.

وی با پیشنهاد اینکه حداکثر ظرف 10 روز آینده اقدامات اجرایی در دستور کار قرار بگیرد، گفت: انتظار داریم تا پایان سال این کار به اتمام برسد و در نوروز 1402 بهره‌برداری از آن انجام شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه با این اقدامات متوسط سرعت قطار افزایش خواهد یافت، افزود: موضوع دیگر مسیر ریلی کرمان به سیرجان است که در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه اعلام شد این پروژه حدود 50 درصد اجرا شده و در محدوده بردسیر نیازمند تسریع است، بیان کرد: این خط ریلی فاصله زمانی حمل بار از کرمان به بندرعباس را به میزان یک دوم کاهش می‌دهد و باید زودتر عملیاتی شود تا در هزینه و زمان صرفه جویی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با بیان اینکه اصلاح خطوط ریلی ایرانشهر به فهرج مسئله دیگر است که باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: با توجه به لزوم اجرای این طرح به دلیل فاصله زمانی حمل بار از چابهار به مرکز و شمال غرب کشور که مهم‌ترین محور ترانزیتی جمهوری اسلامی در آسیا محسوب می‌شود، پیشنهاد می‌شود مطالعات اصلاح این خط و مسیر کرمان انجام شود تا در سفر رئیس جمهور به عنوان مصوبه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش تسنیم در این نشست مدیرکل راه آهن استان کرمان نیز گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در حوزه زیرساختی و حوزه حمل بار و مسافر ارائه داد.

وی با تقدیر از حمایت‌های پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بابت کمک به تامین مالی پروژه‌های خطوط ریلی استان و پیگیری‌های لازم در راستای تجهیز و بازسازی خطوط، قول مساعد داد عملیات اجرایی خط ریلی مسیر یزد به کرمان حداکثر 10 روز دیگر در بحرانی ترین نقطه این مسیر آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 20 =