منو

برای 2هزار تن پسته در رفسنجان گواهی قرنطینه گیاهی صادر شد

فرماندار ویژه رفسنجان گفت: از ابتدای امسال تا کنون برای 2 هزار تن پسته در این شهرستان گواهی قرنطینه گیاهی صادر شد تا به کشورهای خارجی ارسال شوند.

۰۸ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، جلسه پدافند غیرعامل روز سه شنبه با حضور مهندس حسین رضایی فرماندار ویژه رفسنجان، مصطفی بخشی معاون سیاسی فرماندار،مدیرعامل آبفا، رییس دامپزشکی، مدیرگروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، کارشناس جهاد کشاورزی و سایر اعضا جلسه در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد.

در این جلسه فرماندار رفسنجان بیان کرد: 139 فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد 111 مورد دارای پروانه بهره برداری هستند.

رضایی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون 201 مورد بازرسی از این مراکز انجام شده که 7 مورد به تعطیلی انجامید.

وی ادامه داد: در زمینه قرنطینه گیاهی ( صدور مجوز گواهی بهداشتی برای محصولات کشاورزی جهت صادرات به کشورهای خارجی) از ابتدای سال جاری تاکنون برای 2 هزار تن پسته گواهی قرنطینه گیاهی صادر شده تا به خارج از کشور ارسال شوند.

رضایی گفت: همچنین برای اقلام دیگر گیاهی مانند 394 تن مغز پسته، 75 تن هفتاد و پنج میوه خشک آلو، 13 تن مغز بادام، 19 تن نخود، 13 تن خرما، 10 تن زرشک، 3 تن فندق، یک تن مغز فندق و 5 تن تخمه کدو گواهی قرنطینه صادر شده تا برای خارج از کشور ارسال شود.

محسن نژاد قادری مدیر گروه معاونت مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این جلسه گفت: در مورد بیماری تب کریمه کنگو سال گذشته 2 مشکوک داشتیم و امسال نیز 3 مورد مشکوک و یک مورد مثبت داشته‌ایم و باید نسبت به این بیماری نیز توجه داشت چون این اپیدمی داخل بیمارستان و خارج بیمارستان می‌تواند تهدیدکننده باشد.

حسین چرخ‌انداز مدیرعامل آبفا رفسنجان هم گفت: که کلیه چاه‌های آب آشامیدنی رفسنجان تحت پوشش گندزدایی به وسیله کولر هستند و مشکل خاصی نداریم و از طریق سیستم تله‌متری که راه‌اندازی کردیم تمام چاه‌ها و مخازن آب شهرستان را کنترل می کنیم.

وی افزود: ما در شبکه‌های شهری 8 هزار سامانه و در شبکه آب روستایی 104 سامانه داریم که روزانه کلرسنجی می شوند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شانزده =

مطالب مرتبط
داریوش ارجمند: چتر هنر گسترده‌ترین دستاورد انسان است

پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: انسان در طول تاریخ پنج دستاورد علم، فلسفه، هنر، عرفان و مذهب را کسب کرد تا با این پنج پدیده، جهان خودش را معنی ببخشد اما چتر هنر گسترده‌تر از همه این دستاوردها است.

۰۹ آذر ۱۴۰۲
کارفرما در رفسنجان به دلیل بکارگیری اتباع بیگانه بیش از ۲ میلیارد ریال جریمه شد

 یک واحد فرآوری پسته در رفسنجان مورد بازرسی قرار گرفت و ۲۶ تبعه بیگانه غیرمجاز در آن دستگیر و صاحب این ترمینال ضبط پسته(واحد فرآوری پسته) هم به پرداخت ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جریمه شد.

۰۹ آذر ۱۴۰۲
محدودیت شغلی برای اتباع بیگانه در رفسنجان اعلام شد

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رفسنجان درباره محدودیت شغلی مهاجرین افغانستانی توضیحاتی ارایه کرد و گفت: اتباع بیگانه مجاز در رفسنجان که دارای کارت شناسایی و کارت اشتغال هستند فقط می توانند در سه رسته شغلی کوره پزخانه ها، کارهای ساختمانی و کارگاه های کشاورزی مشغول باشند و فعالیت آن ها در صنوف ممنوع است.

۰۸ آذر ۱۴۰۲
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.