۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9613


برای 2هزار تن پسته در رفسنجان گواهی قرنطینه گیاهی صادر شد

فرماندار ویژه رفسنجان گفت: از ابتدای امسال تا کنون برای 2 هزار تن پسته در این شهرستان گواهی قرنطینه گیاهی صادر شد تا به کشورهای خارجی ارسال شوند.

به گزارش ایستار، جلسه پدافند غیرعامل روز سه شنبه با حضور مهندس حسین رضایی فرماندار ویژه رفسنجان، مصطفی بخشی معاون سیاسی فرماندار،مدیرعامل آبفا، رییس دامپزشکی، مدیرگروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، کارشناس جهاد کشاورزی و سایر اعضا جلسه در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد.

در این جلسه فرماندار رفسنجان بیان کرد: 139 فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد 111 مورد دارای پروانه بهره برداری هستند.

رضایی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون 201 مورد بازرسی از این مراکز انجام شده که 7 مورد به تعطیلی انجامید.

وی ادامه داد: در زمینه قرنطینه گیاهی ( صدور مجوز گواهی بهداشتی برای محصولات کشاورزی جهت صادرات به کشورهای خارجی) از ابتدای سال جاری تاکنون برای 2 هزار تن پسته گواهی قرنطینه گیاهی صادر شده تا به خارج از کشور ارسال شوند.

رضایی گفت: همچنین برای اقلام دیگر گیاهی مانند 394 تن مغز پسته، 75 تن هفتاد و پنج میوه خشک آلو، 13 تن مغز بادام، 19 تن نخود، 13 تن خرما، 10 تن زرشک، 3 تن فندق، یک تن مغز فندق و 5 تن تخمه کدو گواهی قرنطینه صادر شده تا برای خارج از کشور ارسال شود.

محسن نژاد قادری مدیر گروه معاونت مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این جلسه گفت: در مورد بیماری تب کریمه کنگو سال گذشته 2 مشکوک داشتیم و امسال نیز 3 مورد مشکوک و یک مورد مثبت داشته‌ایم و باید نسبت به این بیماری نیز توجه داشت چون این اپیدمی داخل بیمارستان و خارج بیمارستان می‌تواند تهدیدکننده باشد.

حسین چرخ‌انداز مدیرعامل آبفا رفسنجان هم گفت: که کلیه چاه‌های آب آشامیدنی رفسنجان تحت پوشش گندزدایی به وسیله کولر هستند و مشکل خاصی نداریم و از طریق سیستم تله‌متری که راه‌اندازی کردیم تمام چاه‌ها و مخازن آب شهرستان را کنترل می کنیم.

وی افزود: ما در شبکه‌های شهری 8 هزار سامانه و در شبکه آب روستایی 104 سامانه داریم که روزانه کلرسنجی می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =