منو

اجباری بودن استفاده از ماسک در بانک‌ها و ادارات رفسنجان/افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا

فرماندار شهرستان رفسنجان با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان، گفت: بر این اساس، استفاده از ماسک برای تمامی کارمندان ادارات نهادها، بانکها، اصناف و مکان های عمومی اجباری شد

۰۷ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا دکتر “مجید فصیحی هرندی” درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان اظهار کرد: هم اکنون در پیک کرونا هستیم و تعداد افراد مبتلا به بیماری ویروس کرونا در یکی دو هفته اخیر در رفسنجان افزایش داشته که برای مقابله با سرایت بالای بیماری رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی و همچنین موازین و پروتکل های بهداشتی از سوی همه افراد یک ضرورت است.

وی بیان کرد: با برداشته شدن برخی محدودیت ها پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برخی افراد رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی را همانند قبل جدی نگرفتند و همین باعث شد تا امروز شاهد افزایش نگران کننده مبتلایان باشیم.

فرماندار رفسنجان درباره اینکه گفته می شود افزایش مبتلایان به کرونا در رفسنجان مربوط به افاغنه مهمانشهر می باشد، توضیح داد: در حال حاضر تعداد مبتلایان هموطنان ما با افغانستانی های ساکن در رفسنجان برابر شده و متاسفانه مواردی از ابتلای افغانستانی های ساکن شهر رفسنجان نیز به کرونا گزارش شده است.

چرایی فعالیت تالارها در رفسنجان

فصیحی هرندی در خصوص فعالیت فعالیت تالارها در این شهر، اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد کرونای استان کرمان مبنی بر فعالیت تالارها در مناطق سفید و نارنجی، تالارهای شهر رفسنجان نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شدند که در این رابطه کارشناسان بهداشتی هر شب با سرکشی به تالارهای شهر، رعایت پروتکل های بهداشتی را بررسی و رصد می کنند که خوشبختانه به اذعان مسئولان مرکز بهداشت شهرستان تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا در تالارهای عروسی نداشته ایم.

فرماندار رفسنجان در این زمینه ادامه داد: متاسفانه در زمانی که تالارها بازگشایی نشده بودند روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ عروسی در منازل برپا می شد که بالطبع پروتکل بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در منازل رعایت نشده و سبب افزایش تعداد مبتلایان به کرونا شده بود.

نماینده عالی دولت در رفسنجان تصریح کرد: خسارت کرونا جبران ناپذیر است و کوتاهی در برابر این بیماری ویروسی با سرعت بالای انتشار آن می تواند فاجعه به بار بیاورد از این رو از همه مردم می خواهیم همانند روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا باز هم با جدیت موازین بهداشتی را رعایت کرده و از برپایی مهمانی های خانوادگی، ترددهای غیرضرور و سفرهای بی مورد پرهیز کنند.

فصیحی هرندی با اشاره به اینکه تعطیلی ادارات و کسب و کارهای اقتصادی در دستور کار قرار ندارد، خاطرنشان کرد: از کسبه شریف رفسنجان که به مانند همیشه همکاری خوبی را در تمامی زمینه ها با مدیریت شهرستان داشته اند تقاضا داریم که همچون روزهای ابتدایی شیوع کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی با ما همکاری کنند تا دوباره مجبور به اعمال برخی محدودیت ها در شهرستان نشویم.

اجباری شدن استفاده از ماسک در ادارات و بانک‌های رفسنجان

فرماندار شهرستان رفسنجان در ادامه از اجباری شدن استفاده از ماسک برای تمامی کارمندان ادارات نهادها، بانکها، اصناف و مکان های عمومی در رفسنجان خبر داد و گفت: بر این اساس ازدحام در بانکها و ادارات شهرستان نیز ممنوع بوده و روسای ادارات و بانکها موظف هستند این موضوع را مدیریت کنند.

فصیحی هرندی ادامه داد: در این رابطه تیم های بازرسی فرمانداری به صورت سرزده بانک‌ها و ادارات شهرستان را رصد می کنند و در صورتی که در اداره یا بانکی ازدحام جمعیت را مشاهده کنند با روسای آنها برخورد خواهد شد چرا که سلامت شهروندان و خود کارمندان برای ما مهم است و بایستی عرض کنم تاکنون برخی ادارات و بانکها در این زمینه اخطار گرفته اند.

وی افزود: به اتاق اصناف شهرستان رفسنجان نیز دستور دادیم که در مراکز پرتجمع خرید نیز استفاده از ماسک اجباری باشد چرا که همکاری مردم برای گذشتن از مرحله پیک بیماری ویروسی کرونا نیاز است.

به گفته وی تعداد زیادی از کسبه بازار و همچنین کارمندان ادارات، بانکها و همچنین کارگران کارخانجات رفسنجان به کرونا مبتلا شده اند که این موضوع زنگ هشدار را برای شهرستان به صدا درآورده است.

شهروندان از برپایی مجالس عروسی و ختم در منازل پرهیز کنند

نماینده عالی دولت در شهرستان رفسنجان با توصیه به شهروندان مبنی بر لزوم استفاده از ماسک در مراکز شلوغ و پرازدحام، عنوان کرد: به همشهریان فهیم رفسنجان اکیداً توصیه می کنیم از برپایی مجالس عروسی و ختم در منازل بشدت پرهیز کنند تا زنجیره ویروس کرونا قطع شود.

فصیحی هرندی با بیان اینکه مردم از برپایی مجالس ختم در آرامستان ها نیز پرهیز کنند، یادآور شد: چندین مورد ابتلا به کرونا در همین مجالس گزارش شده است لذا از مردم تقاضا داریم حتی الامکان از برپایی مجالس ختم در آرامستان نیز پرهیز کنند. 

فرماندار رفسنجان تأکید کرد: حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا کاهش یافته است و افزایش تدریجی افراد مبتلا به کرونا و بی‌توجهی عده‌ای از شهروندان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، احتمال بروز پیک‌های جدید بیماری وجود دارد.

فصیحی هرندی همچنین از افراد مشکوک به کرونا خواست تا با انجام تست به موقع کرونا و اطلاع از بیماری خود دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و از حضور در مکان های عمومی خودداری کنند تا شاهد انتقال بیماری بخصوص به افراد سالمند و جابجایی ویروس در سطح شهر نباشیم.

۱۴ بیمار کرونایی در رفسنجان در بیمارستان بستری هستند

فرماندار رفسنجان همچنین با اعلام آماری از میزان افراد بستری به علت کرونا در رفسنجان، گفت: در حال حاضر ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان بستری هستند که از این تعداد ۳ نفر در بخش مراقبتهای ویژه (ICU) بستری می باشند.

فصیحی هرندی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در رفسنجان تاکنون متاسفانه ۱۶ نفر به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که همه آنها افرادی بودند که بیماری زمینه ای داشته اند.

فرماندار رفسنجان در پایان با تاکید بر لزوم توجه جدی به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: به رعایت فاصله‌گذاری هوشمند در روابط اجتماعی نیاز داریم تا زنجیره شیوع کرونا و سرعت انتقال این ویروس را کاهش دهیم چراکه اگر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم، شهرستان رفسنجان که تابه حال در وضعیت نارنجی قرار داشت با عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به وضعیت قرمز تبدیل خواهد


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.