منو

آماده‌باش تمام دستگاه‌های استان کرمان برای پیشگیری از خسارات احتمالی سیل

سامانه مونسونی در راه استان کرمان است، هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شده و تمام دستگاه‌های استان برای پیشگیری از خسارات احتمالی سیل در آماده‌باش هستند.

۰۲ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ، جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان  عصر امروز با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و اعضای این ستاد سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار و وضعیت و آمادگی استان کرمان برای مقابله بارش‌های احتمالی و احتمال وقوع سیل بررسی شد.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه با بیان اینکه تمام دستگاه‌های استان برای پیشگیری از خسارات احتمالی بارندگی پیش رو در آماده باش هستند، اظهار داشت: تمام فرمانداران آماده‌باش هستند و از محدوده تحت ماموریت خود نباید خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه از شهرستان‌هایی که پیش‌بینی بارندگی شده است، سرکشی خواهیم کرد، افزود: صدا و سیما هشدار بارندگی را به مردم اطلاع‌رسانی کند و اگر جایی احتمال خطر وجود دارد، حتماً باید اعمال محدودیت‌ها انجام شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه ادارات شمال استان کرمان آمادگی کمک به ادارات کل مستقر در جنوب استان کرمان را داشته باشند، گفت: تعدادی از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سنگین به جنوب استان منتقل شود تا آمادگی در این منطقه وجود داشته باشد.

فداکار با اشاره به اینکه تمام شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید آمادگی وقوع سیل و سیلاب را داشته و اقدامات پیشگیرانه را انجام بدهند، افزود: مسیر رودخانه‌ها حتماً کنترل شود و اگر مسیری مسدود است حتماً باز شود.

وی با بیان اینکه بارشی که در پیش است حتماً برکت الهی است اما باید کنترل کرد که باعث خسارت نشود و یا میزان خسارت‌ها کمتر شود، ادامه داد: اطلاع‌رسانی هشدار بارندگی توسط فرمانداران به مردم در هر شهرستان جداگانه انجام شود تا مردم آمادگی لازم داشته باشند.

پیش‌بینی بارندگی بسیار بالایی در بالادست تمام سدها

در این جلسه علی رشیدی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با بیان اینکه پیش‌بینی بارندگی بسیار بالایی به‌ویژه در بالادست تمام سدهای استان می‌شود، اظهار داشت: بارندگی پیش رو تمام استان را در بر می‌گیرد و اعلام آماده باش به تمام استان باید داده شود.

آماده باش کامل راهداری استان کرمان 

احسان عراقی‌زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان نیز در این جلسه از آماده باش حدود 450 نفر نیروی راهدار و 360 دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری استان، برای مقابله با تخریب‌ها و صدمات احتمالی ناشی از سیل مونسونی در هفته جاری خبر داد.

وی افزود: مطابق پیش‌بینی‌های هواشناسی و اعلام هشدار وضعیت خطر سیلاب در مناطق کوهستانی و مسیل‌ها، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با هماهنگی ستاد بحران استان، نیروهای انسانی راهدار و ماشین‌آلات خود را به مناطق احتمال درگیر سیل اعزام کرده و دستورات پیشگیرانه برای انجام فعالیت‌های راهداری اعلام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه هواشناسی استان احتمال بروز سیل در نیمه شمالی استان کرمان را، از تاریخ فردا دوشنبه سوم مردادماه لغایت پایان وقت روز پنجشنبه ششم مرداد اعلام کرده است، گفت: از مسافران و رانندگان درخواست می‌شود در این ایام بهتر است مردم از سفرهای جاده‌ای غیرضروری اجتناب کرده و در صورت الزام به سفر، قبل از حرکت از طریق سامانه 141 نسبت به وضعیت جاده‌های مورد نظر آگاه شوند.

هشدار وضعیت قرمز هواشناسی در استان کرمان

محمد نکوآمال مدیرکل هواشناسی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه پیش‌بینی شده که سه‌شنبه هفته جاری بارش‌ها را به طور ملموس در استان کرمان داشته باشیم، اظهار داشت: این سیستم بارشی در روز چهارشنبه تقویت خواهد شد و انتظار بارش‌های شدید که موجب خسارت می‌شود را داریم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان بیشترین بارش را خواهد داشت و امیدواریم کمترین خسارت را به بار بیاورد، گفت: باید تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی اندیشیده شود.

 

مدیرکل هواشناسی استان کرمان به فعالیت سامانه قوی مونسونی و مناطق تحت تاثیر استان اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی بارشی در حدود 10 میلی‌متر در 24 ساعت آینده در جنوب غرب استان و مرز استان هرمزگان و کرمان می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش‌های بسیار خوبی در جنوب شرقی کشور و در استان سیستان و بلوچستان گزارش شده است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا 72 ساعت آینده، سامانه مونسونی از جنوب غرب استان وارد شود.

نکوآمال با اشاره به اینکه هشدار سطح قرمز توسط هواشناسی صادر شده، گفت: امروز در ارزوئیه و ارتفاعات این منطقه بارش خواهیم داشت و از فردا مرز استان کرمان با سیستان و بلوچستان کاملاً درگیر شده و در پایان هفته در مناطق جنوب غرب استان شاهد بارش‌های نسبتاً خوبی خواهیم بود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.