۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=10078


به همت مردم، مناطق سیل زده رفسنجان برای عزای حسینی مهیا می شود

نظافت رفسنجان در قالب پویش مردمی «جای پای یار» از پنج شنبه آغاز می شود و قرار است طی ۴۸ ساعت رفسنجان برای عزاداری در تاسوعا و عاشورا مهیا شود.

به گزارش ایستار،حجت‌الاسلام اصغر عسکری ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: به دنبال سیلی که به صورت غافلگیرانه وارد رفسنجان شد و مناطق مختلف را خاک و گل و لای فرا گرفت و از آنجا که در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی هستیم، باید در یک پویش حسینی، جا پای قدم امام حسین (ع) و اصحاب باوفایش بگذاریم.

او افزود: در یک بسیج عمومی و پویش و حرکت همگانی در روز پنج شنبه و جمعه شهر را تمیز و برای برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا مهیا می‌کنیم.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: در زمان جبهه و جنگ در شب‌های عملیات، معمولا این شعار داده می‌شد که رزمندگان اسلام تا کربلا رسیدن یک یاحسین دیگر و الآن باید بگویم: جوانان رفسنجانی برای برگزاری عزای امام حسین (ع) در تاسوعا و عاشورا با یک یا حسین در صحنه حضور پیدا کنید.

او خطاب به اهالی رفسنجان گفت: امیدوارم با امکانات عدیده راهسازی که تقریبا می‌توان گفت از سراسر کشور، از جمله شهر‌های کرمان، زرند، سیرجان و انار و از استان‌های شیراز، قزوین، آذربایجان، تهران، اصفهان، مشهد و یزد به رفسنجان گسیل شده است تا بتوانند به شما کمک کنند، بتوانیم شهر را تمیز کنیم.

حجت الاسلام عسکری بیان کرد: از افرادی که تانکر، سمپاش و تیغ‌های کدول و تراکتور دارند می‌خواهیم تا حضور پیدا کنند و با استفاده از آن ها بتوانیم شهر را تمیز و برای تاسوعا و عاشورا آماده کنیم.

به گفته او همچنین در نظر داریم شهر را سیاهپوش و برای عزاداری تاسوعا و عاشورا آماده کنیم.

امام جمعه شهرستان رفسنجان اظهار کرد: طی صحبت با مسئو لان شورای شهر و موکب خاتم الانبیا، مناسب‌ترین جا جلوی دفتر امام جمعه در زمین وسیعی که قرار دارد، تشخیص داده شد و قرار شد تراکتور‌ها و امکانات راهسازی آنجا جمع، مدیریت و در کوچه و خیابان‌ها توزیع شوند.

پویش مردمی «جای پای یار» از ساعت ۲۱ پنج شنبه از محل مصلای رفسنجان آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − دو =