۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=10188


وزیر بهداشت: کاهش جمعیت در رفسنجان فاجعه است

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت تاکید کرد: جمعیت رفسنجان رو به کاهش میباشد که فاجعه است و اگر جمعیت رو به کاهش پیش رود هیچ فعالیتی در حوزه های مختلف از جمله ؛کشاورزی و صنعتی نمی توان انجام داد.

به گزارش ایستار، بهرام عین اللهی عصر جمعه در نشست شورای اداری در محل فرمانداری رفسنجان بیان کرد: در این شهرستان نخستین ام آر آی کشور آورده و برای درمان بیماران به کار گرفته شد.

وی افزود: این دانشگاه دارای 210 عضو هیئت علمی؛ 5 دانشکده از جمله دانشکده پرستاری، بهداشت، داندانپزشکی و پیراپزشکی است و نیز دارای 9 مرکز تحقیقات پزشکی، 700 ظرفیت خوابگاهی، 484 تخت فعال بیمارستانی و 141 مرکز بهداشتی در سطح شهر و روستا است که این شاخص ها موجب ارتقاء سطح سلامت شده و از متوسط کشوری بالاتر است.

عین اللهی بیان کرد: امّا جمعیت رفسنجان رو به کاهش و فاجعه است؛ اگر جمعیت مان کم شود هیچ فعالیتی در هیچ حوزه ای اعم از کشاورزی و صنعتی نمی توان انجام داد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تأکید بر رشد جمعیت دارند لذا تمام مراکر بهداشتی رفسنجان باید مُبلّغ افزایش جمعیت باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رفسنجان به دلیل حضور مردان بزرگ در لشکر ثارلله که در دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند و نیزاز لحاظ اینکه شهری تاریخی است و نقش مهمی در انقلاب داشتند سرآمد است.

وی افزود: 43 سال از پیروزی انقلاب می گذرد و دشمن با تحریم ها و ایجاد مشکلات اقتصادی دنبال ممانعت از پیشرفت ایران است در حالی که ایران در برابر این ناملایمت ها و دشمنی ها مقاومت می کند.

عین اللهی ادامه داد: از نظر حوزه سلامت، قویترین نیروی متعهد و پزشکی متدین را داریم؛ اوایل انقلاب افراد بیمار برای درمان به خارج از کشور می رفتند در حال حاضر از خارج به ایران جهت درمان بیماری ها می آیند.

وی اظهار کرد: ایران کشوری است که به خوبی بیماری کرونا را کنترل کرد، 6 مرکز تولید واکسن در ایران ایجاد کردیم و نه تنها کمبود واکسن نداریم بلکه آماده صادرات واکسن هستیم بنابراین این قدرت ما را نشان می دهد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم با جهش در صنایع دارویی بتوانیم در این زمینه صادرات انجام دهیم، طرح دارویار باعث شکوفایی صنعت تولید شد.

وی گفت: باید اتاق فکری در هر زمینه ای ایجاد کنیم و روش های یکنواخت را تغییر دهیم نباید ناامید باشیم و با انجام سیاستگذاری ها راهکارهای موثر را به کار گیریم تا موفق شویم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 4 =