منو

۲۱ هزار میلیارد تومان رهاورد سفر ریاست جمهوری برای استان کرمان

استاندار کرمان رهاورد سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان کرمان را ۲۱ هزار میلیارد تومان در حوزه اعتبارات و تسهیلات عنوان کرد.

۲۴ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات مصوبات سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان کرمان اظهار داشت: در آخرین سفر دور اول سفرهای استانی هیئت دولت، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی سه دیدار عمومی با مردم کرمان، جیرفت و بم داشته و در این دیدارها به طور مستقیم با مردم سخن گفته و به سوالات و دغدغه‌های آنها پاسخ داد.

وی با اشاره به دیدارهای تخصصی رئیس جمهور، بیان کرد: این نشست‌ها در حوزه مسائل اقتصادی استان با تکیه بر معادن، نخبگان، ایثارگران و نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور و وزرای دولت برگزار شد و نکات مطرح شده مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

استاندار کرمان با بیان اینکه در این سفر توسط هیئت دولت و آیت‌الله رئیسی بازدیدهای سرزده‌ای نیز انجام شد از جمله آن می‌توان به حضور رئیس جمهور در روستای کروچان و تنگ‌شاه اشاره کرد و گفت: این روستاها از روستاهایی هستند که در مناطق بسیار محروم جنوب استان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در این سفرها تصمیمات مهمی توسط رئیس جمهور اتخاذ شد و تیمی نیز برای اجرای آن طی روزهای آینده به این مناطق اعزام می‌شوند، بیان کرد: از سوی دیگر تعدادی از وزرا نیز به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در نقاط مختلف استان حضور پیدا کرده و در حوزه‌های تخصصی ورود کردند.

فداکار با بیان اینکه نامه‌ها و درخواست‌های مردمی در سفر ریاست جمهور در حال دسته‌بندی است تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرند، از سوی دیگر برای مصوبات سفرهای هیئت دولت، پروژه‌ها از قبل مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: بنای دولت بر کلنگ‌زنی طرح‌های جدید نیست و تاکید دولت بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام است، الا زمانی که پروژه ضروری و یا خاصی وجود داشت باشد.

وی با اشاره به اینکه شرط دولت مردمی در سفرهای دور اول بر تکمیل طرح‌هایی است که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دارای ضرورت هستند تا سریعتر مورد بهره‌برداری و استفاده مردم قرار گیرند ادامه داد: تصمیم دولت بر ایجاد خوابگاه متاهلان بود که در این سفر برای دانشگاه شهید باهنر و علوم پزشکی اعتبار گذاشته شد.

استاندار کرمان گفت: در مجموع سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان کرمان 216 مصوبه داشت که تعداد دیگری نیز با توجه به دستورات رئیس جمهور و وزرا طبق بازدیدهای انجام شده به آن اضافه می‌شود.

وی ابراز داشت: سیل‌بند جنوب مهمترین مسئله است که رئیس جمهور با بالگرد از آن بازدید داشتند که 700 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و 120 کیلومتر آن باقی مانده که برای مهار سیلاب‌ها در جنوب استان باید اجرایی شود.

فداکار با بیان اینکه جاده مهم محمدآباد ریگان به جاسک نیز بسیار حائز اهمیت است که بخشی از آن از مناطق بسیار محروم می‌گذرد و رئیس جمهور بر تکمیل آن تاکید کردند، گفت: این پروژه طرح استانی است که مقرر شد تا 200 میلیارد تومان بدهی پیمانکار داده شود و تکمیل شود.

استاندار کرمان گفت: تامین اعتبار برای زیرساخت گلزار شهدای کرمان با توجه به مزار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت که برای راه دسترسی، امکانات عمومی، اورژانس، پارکینگ این مکان لحاظ شود.

فداکار تصریح کرد: تکمیل مصلای کرمان و تفویض اختیار تبصره 5 قانون معادن به استان که کمک بسیاری را خواهد کرد و پروژه‌های زیادی را می‌توان در قبال آن اجرا کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوری در دو بخش اعتبار مستقیم و تسهیلات است، عنوان کرد: در مجموع بیش از 21 هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان در سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است که 18 هزار و 528 میلیارد تومان اعتبار و 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان ادامه داد: در بخش آب و خاک 62 مصوبه با 3 هزار و 554 میلیارد تومان، در زمینه اشتغال 11 مصوبه که عمدتاً تسهیلات است و در بهداشت و درمان 13 مصوبه با یک هزار و 670 میلیارد تومان مصوبه داریم.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و آموزش و پرورش 55 مصوبه داریم، افزود: در حوزه رفاهی و اجتماعی 18 مصوبه، زیربنایی بیشترین اعتبار معادل 9980 میلیارد تومان و شامل 33 مصوبه داریم و باید توجه داشت که کل اعتبار عمرانی استان سالانه 3 هزار میلیارد تومان است.

استاندار کرمان با اشاره به اهم مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان گفت: 100 میلیارد تومان برای تکمیل مدارس و مجتمع‌های آموزشی استان، 30 میلیارد تومان برای تکمیل خوابگاه‌های مدارس شبانه‌روزی، 150 میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی مدارس، 80 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان‌های جنوب استان، 60 میلیارد تومان بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) رفسنجان، 500 میلیارد تومان برای بیمارستان بم مصوب شده است‌.

وی تصریح کرد: 40 میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام ورزشی کارگران چند شهر، 40 میلیارد تومان تکمیل مراکز فنی و حرفه‌ای، اعتباراتی برای پزشکی قانونی، تکمیل ساختمان‌های دادگستری از دیگر مصوبات است.

استاندار کرمان گفت: بیشترین تعداد مصوبه را بعد از وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی با 61 مصوبه داشته و سومین عدد مربوط به وزارت نیرو است.

وی بیان کرد: در بخش کشاورزی 200 میلیارد تومان برای سیستم‌های نوین آبیاری، 170 میلیارد تومان اجرای 250 کیلومتر خطوط انتقال آب در شمال استان، 100 میلیارد تومان مرمت و نگهداری راه‌های عشایری مصوب شده است.

فداکار با اشاره به مصوبه 70 میلیارد تومانی وزارت صمت برای تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی گفت: مصوباتی در زمینه ایجاد مجتمع‌های فرهنگی هنری در قلعه‌گنج، ریگان، رابر و تکمیل کتابخانه‌های عمومی داشتیم.

استاندار کرمان بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی 350 میلیارد تومان مصوبه، وزارت ورزش و جوانان 230 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان، هلال احمر چهار مصوبه، بنیاد مسکن 320 میلیارد تومان اعتبار، بهزیستی 57 میلیارد تومان برای تکمیل مراکز حمایتی و برای سازمان زندان‌ها بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

فداکار خاطرنشان کرد: ستادی برای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان تشکیل خواهد شد و دستگاه‌های اجرای باید موارد را پیگیری کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 15 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.