منو

بهسازی مرکز شهر رفسنجان پس از سالها

خیابان انقلاب در مرکز شهر و از مکان‌های پر رفت‌و‌آمد است که هر زمان بارشها و نزولات آسمانی اتفاق می افتد تجمیع آب‌های سطحی مشکلاتی برای شهروندان به وجود می‌آورند که سیل اخیر به حدی شدید بود که آب داخل منازل و ساختمان های تجاری و مغازه های این خیابان شده بود.

۰۸ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش ایستار،پورباقری بیان کرد: طرح اجرای کانال‌های زیرزمینی در خیابان انقلاب انجام شد، به این نحو که از خیابان شهدا دو کانال زیرزمینی، از خیابان امام خمینی(ره) هم دو کانال زیرزمینی و از خیابان سعدی هم یک کانال زیرزمینی اجرا شده است.

وی افزود: ابتدای خیابان انقلاب این کانال های زیرزمینی به هم می رسند و ادامه دارند تا به میدان انقلاب؛ همچنین از این میدان انقلاب یک کانال جداگانه هم از خیابان شریعتی‌غربی عملیاتی شده است.

پورباقری تصریح کرد: با اجرای طرح ایجاد کانال‌های زیرزمینی 80 درصد آب های نزولات آسمانی مهار می شود به خصوص آبی که از خیابان امام و بلوار امام رضا(ع) می‌آمد که حجم زیادی دارد و کاملا به داخل کانال زیرزمینی اجرا شده هدایت می شوند.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری رفسنجان در ادامه گفت: قبلا پیاده روهای خیابان انقلاب تنگ بود و عابران پیاده در رفت و امد مشکل داشتند که با بهسازی و تعریض این پیاده روها رفت و امدها تسهیل شده است؛ قبلا عرض پیاده روها 2.5 متر بود اکنون این تعریض به بیش از 5 متر افزایش یافته است.

مهندس پورباقری بیان کرد: همچنین در بهسازی این مسیر تیرهای برق که هوایی بودند الان کابل های برق زیرزمینی شده و کل شبکه برق زیرزمینی شده و نمای قشنگی با جمع‌آوری کابلهای هوایی به این مسیر بخشیده شده است.

وی ادامه داد: پروژه بهسازی و ساماندهی خیابان انقلاب به طول 300 متر و عرض 20 متر و در مجموع 6 هزار مترمربع و اعتبار 250 میلیارد ریال اجرا شده است.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری رفسنجان در مورد وضعیت میدان انقلاب و حضرت ابراهیم(ع) هم گفت: این میادین تا قبل از بروز سیل وضعیت جالبی هم نداشتند و فرسوده بودند که با اجرای کانال‌های زیرزمینی جهت جلوگیری از بروز سیل به داخل ساختمان ها، طرح بهسازی و ساماندهی این دو میدان هم در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه انجام شدند و با این کار نمای زیبایی به شهر داده شد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.