منو

۹۲ صنعت کوچک در رفسنجان شرایط پایدار را دارند

فرماندار رفسنجان گفت: رفسنجان دارای پایدارترین صنعت هاست البته به غیر از بحث مس که صنعتی جداست و ۹۲ مورد از صنایع کوچک در این شهرستان در شرایط پایدار قرار دارند.

۲۴ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، حسین رضایی شامگاه سه شنبه در جلسه تکاپو، شورای تسهیل در امور کسب و کار شهرستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان برگزار شد اظهار کرد: طی جلسات گذشته در رابطه با رفع مشکلات و موانع تولید و مسایل مختلف اعم از تأمین اجتماعی، آب، برق و غیره تدابیر لازم اندیشیده شده است.

او افزود: تقریبا در بحث کشاورزی، میانگین اشتغال کشاورزی در کشور ۱۶ درصد و در استان کرمان این آمار ۳۸ درصد است.

رضایی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت بالای کشاورزی را در کشور داراست بیان کرد: در بحث های صنعتی هم رفسنجان دارای پایدارترین صنعتت هاست البته به غیر از بحث مس که صنعتی جداست و ۹۲ مورد از صنایع کوچک پایدار هستند.

او تصریح کردک این عدد قابل توجهی است وقتی افتتاح مجموعه و طرحی را می بینیم جای بسی خوشحالی است که هم آمار اشتغال افزایش میابد هم روند رو به رشد توسعه را در شهرستان شاهد هستیم ولی پایداری و اشتغال مداوم آن مهم است.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه سالی که گذشت درآمدی از ناحیه کشاورزی پسته حاصل نشده است خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با شرایط خوبی که پیش آمده امیدواریم فروردین و بهار هم بگذرد و مشکلی از ناحیه سرمازدگی و گرمازدگی بهاره درختان پسته و محصول کشاورزی را تهدید نکند که بتوانیم چرخ اقتصادی را به حرکت درآوریم.

او گفت: نزدیک ۲۰ هزار اشتغال در حوزه صنعت و معدن و بقیه صنایع در شهرستان وجود دارد و البته باید مقداری اتکا به منابع آبی را کم کنیم و دنبال اشتغال های کم آب بر از جمله صنعت گردگری باشیم.

رضایی گفت: در حوزه کشاورزی در حوزه صادرات پسته تعدادی دستگاه ها مواردی ایجاد کردند یک مورد سازمان حفظ نبابات هست قرار بود از صنعت پسته کشور شهریور امسال بازدیدی انجام شود به دلایلی انجام نشد و قرار است سال جدید این امر صورت گیرد.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.