منو

کارشناس هواشناسی کرمان عنوان کرد؛ تداوم افت دما در استان کرمان و خطر سرمازدگی باغهای پسته

کارشناس هواشناسی کرمان نسبت به سرمازدگی محصولات کشاورزی به خصوص در باغ های پسته هشدار داد.

۱۵ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش ایستار،سلاجقه بیان کرد: روند کاهش دما در استان کرمان ادامه دارد و این پدیده تا روز چهارشنبه تداوم دارد و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی به خصوص در باغ‌های پسته زیاد است.

وی عنوان کرد: کاهش دما به خصوص در کرمان، انار، بافت، بردسیر، رابر، راور، راین، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک، صفاییه، کوهبنان، گلباف، لاله‌زار و ماهان مشهود خواهد بود.

وی با توصیه به کشاورزان برای انجام اقدامات پیشگیرانه گفت: به خصوص در طول شب که دما افت بیشتری دارد باید با آبیاری، استفاده از پوشش پلاستیکی، ایجاد مه دود و روشن کردن آتش میزان خسارت‌ها را کاهش داد.

وی به گلخانه داران نیز توصیه کرد با تأمین سوخت وسایل گرمایشی ریسک خسارت‌ها را کاهش دهند


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.