منو

استاندار کرمان: خط ریلی سیرجان – بردسیر – کرمان ظرفیت بزرگی برای کشور خواهد بود

خط ریلی سیرجان - بردسیر - کرمان در کنار پروژه راه‌آهن چابهار - فهرج - ایرانشهر یک ظرفیت بزرگی برای استان و کشور خواهد بود.

۲۴ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، صبح 24 فروردین ماه حسن رحیمی مدیر‌عامل شرکت عمران اطلس گل‌گهر به همراه تعدادی از مدیران پروژه‌ و دکتر موسوی معاون عمرانی استاندار با استاندار کرمان دیدار کرد.

استاندار کرمان، عملیات اجرایی راه‌آهن سیرجان – بردسیر – کرمان را ظرفیت بزرگی برای استان دانست و گفت: این خط در کنار پروژه راه‌آهن چابهار – فهرج – ایرانشهر، ظرفیت ‌و کار زیرساختی بزرگی برای خط ریلی استان و کشور است.

فداکار در خصوص سهم 35 درصدی راه‌آهن از پروژه سیرجان – بردسیر – کرمان و عدم پرداخت مالی برای ادامه پروژه گفت: چون دولت در پروژه راه‌آهن سیرجان – بردسیر – کرمان سهامدار است و تا‌کنون نتوانسته هیچ تامین مالی انجام دهد، لذا بهتر است سهام را واگذار کند.

وی بیان کرد: در صورت تامین مالی، این پروژه به سرعت پیش می‌رود، لذا با مدیر‌عامل گل‌گهر و همچنین مدیر‌عامل راه‌آهن در این زمینه بحث و گفتگو خواهد شد.

حسن رحیمی مدیر‌عامل شرکت عمران اطلس گل‌گهر نیز گفت: اسفند 94 مصوبه هیات وزیران برای 170 کیلومتر خط ریلی سیرجان – بردسیر – کرمان دریافت و این قرارداد با مشارکت 65 درصد گل‌گهر و 35 درصد راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

وی بیان کرد:این خط ریلی یک پروژه استراتژیک در حوزه راه‌آهن کشور شد که با ایجاد این خط ریلی مهم، حمل بار و مسافر نیز به مرکز استان و بالعکس با سهولت و حجم بیشتری انجام می‌شود.

رحیمی افزود: این پروژه برای ۸ میلیون تن بار طراحی شده و ۵۰۰ هزار نفر مسافر در سال بین سیرجان – کرمان جابجا خواهند شد. همچنین یک ایستگاه مسافربری در بردسیر نیز اجرا می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.