منو

ساماندهی ۲۵ درصد از افاغنه رفسنجان

شهردار رفسنجان: با اجرای پروژه بزرگ مهمانشهر در کمربندی سرچشمه-یزد ۲۵ درصد از جمعیت چهل هزاری نفری افاغنه در رفسنجان ساماندهی خواهند شد .

۱۵ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، مجید کهنوجی در سومین نشست خبری شهرداری در دوره ششم در خصوص کلان پروژه مهمانشهر جدید رفسنجان اظهار کرد: این پروژه ای بزرگ است که ۳۶ ماه زمان نیاز دارد اما شهرداری قول می دهد با تلاش شبانه روزی و فعالیت ۳ شیف تا آنجا که در تعهداتش باشد تا پایان شهریور 1402 آن را به اتمام برساند.

وی افزود اعتبار این پروژه نزدیک به پنج هزار میلیارد ریال است که مقرر است ۱۴۰۰ واحد ۴۵ متر مربعی ساخته شود.

وی تصریح کرد: ده هزار نفر از جمعیت ۴۰ هزاری افاغنه رفسنجان در مهمانشهر ساکن هستند که با جابجایی مهمانشهر ۲۵درصد از جمعیت افاغنه رفسنجان ساماندهی می‌شود.

650 میلیارد تومان از بودجه شهرداری به پروژه‌هاي عمراني اختصاص داده شد

مجید کهنوجی شهردار رفسنجان با اشاره به اینکه ۶۵ درصد از بودجه ۱۰۰۰ میلیاردی سال جاری صرف پروژه های عمرانی شده است،عنوان کرد: در حال حاضر دو کارخانه بزرگ سنگ فرش رفسنجان به صورت دوشیفت کار میکنند که سنگفرش ۱۲۷ پروژه عمرانی سطح شهر را فراهم کنند که باتوجه به وسعت فعالیت های عمرانی در سطح شهر ظرفیت تولید این دوکارخانه پاسخگو نبود که برای اتمام پروژه های عمرانی از کارخانه گلشن انار سنگفرش خریداری کردیم و اکنون با افتخار میگویم در یک سال گذشته ۷۰ هزار متر مربع از معابر سطح شهر زیر سازی و آسفالت شدند .

ارتقای سرانه فضای سبز در رفسنجان

شهردار رفسنجان عنوان کرد: سرانه فضای سبز در سطح کشور برای هر شهروند ۱۵متر مربع است که در حال حاضر سرانه فضای سبز رفسنجان از ۱۹/۵ متر مربع به ۲۲ متر مربع افزایش یافته است.

وی گفت: در یک سال گذشته ۱۶ بوستان در سطح شهر به بهره داری رسیده است در صورتی که در ادوار گذشته ۲۸ بوستان به بهره داری رسیده بود .

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 20 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.