منو

هشدار درخصوص بیماری تب کریمه کنگو

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رفسنجان در خصوص احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو با شروع فصل گرما به همشهریان هشدار داد.

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، محمود مقامی با اشاره به احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو با شروع فصل گرما عنوان کرد: با توجه به گرم شدن هوا و شروع فصل تکثیر و فعالیت کنه ها همه اقشار مردم بخصوص افرادی که به دلیل شغلشان با دام سروکار دارند بایستی نسبت به رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری هوشیار باشند.

وی افزود: گزش مستقیم توسط کنه آلوده و تماس با ترشحات و خون آلوده از راههای انتقال بیماری تب کریمه کنگو به انسان می باشند که در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع موجب مرگ می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رفسنجان در خصوص راههای پیشگیری مطرح کرد: خودداری از خرید گوشت فاقد مهر و لیبل کشتارگاه ، استفاده از دستکش، عینک، لباس آستین بلند و چکمه در تماس مستقیم با لاشه دام و نیز خروج کود و سمپاشی اماکن دامی از راههای پیشگیری این بیماری می باشد.

وی در پایان بیان کرد: همشهریان از مصرف جگر خام و نیم پز خودداری و لاشه را پس از کشتار به مدت ۲۴ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه نگهداری نمایند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.