منو

استاندار کرمان: هنر مسئولان خلق ثروت از ظرفیت‌ها و امکانات موجود است

استاندار کرمان گفت: در هر استانی ظرفیت‌هایی وجود دارد که شناخت این ظرفیت‌ها و استفاده بهینه از آن هنر مسئولان است.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش ایستار،محمدمهدی فداکار در همایش شهرداران و روسای شوراهای استان کرمان که چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه هنر ما خلق ثروت است، گفت: در هر استانی ظرفیت‌هایی وجود دارد و شناخت این ظرفیت‌ها و استفاده بهینه از آن کار مهمی است، وابسته شدن شورا به دولت سم است و باید در این زمینه مراقب بود.

وی با بیان اینکه شوراها، رابط مردم با دستگاه‌های اداری هستند، گفت: اصل شوراها ظرفیت منحصر به فردی است که در قانون اساسی به وجود آمده و اعضای شورا منتخب مردمی هستند که با کمک مردم در اجرای بخشی از امور  مربوطه به دولت کمک می‌کنند.

فداکار با اشاره به اینکه همه مسئولان به عنوان منتخب مردم وظیفه داریم، خدمت صادقانه و بی‌منتی انجام دهیم، عنوان کرد: شوراهای اسلامی بیشترین ارتباط را با مردم دارند، لذا به تبع آن کارشان سخت‌تر خواهد بود و لازم است مشکلات مردم را تا نتیجه نهایی پیگیری کنید.

استاندار کرمان در خصوص مشکلات مردم در جنوب و گازرسانی به آن مناطق گفت: دولت سرمایه‌گذاری کرده و به این مناطق گازرسانی انجام شده است، اما در بعضی از شهرهای جنوبی ۹۹ درصد از خانواده‌ها به علت پرداخت هزینه از  گاز استفاده نکردند، بنابراین کوتاهی در خیلی از مواقع از جانب مردم آن منطقه است و نباید خدمات دولت را نادیده گرفت.

استاندار کرمان در ادامه رسیدگی به بناهای تاریخی و گردشگری منطقه را مهم دانست و اظهار داشت: حتی در مناطقی که آثار تاریخی ندارند با ساختن خانه‌ها و بناهای بومگردی می‌توان این ظرفیت را ایجاد کنند.

مقام عالی دولت در استان گفت: اعتماد مردم به شوراها سرمایه بزرگی است و نیاز است که شهرداری‌ها برای درآمد پایدار فکر کند و برای خلق ثروت از ظرفیت شرکت‌ها و دستگاه‌ها استفاده کنند.

فداکار همچنین کارهای فرهنگی و خاص برای بانوان و ایجاد امید‌آفرینی و نشاط در آنها را مهم دانست.

استاندار کرمان در این جلسه در خصوص نظارت شوراها و شهردارها بر حسن اجرای کارها و همچنین دقت در  معماری‌ها که بیانگر تاریخ شهرستانهاست بحث و گفتگو کرد و از شوراها خواست که قانون منع مداخله را در عزل و نصب‌ها رعایت کنند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.