منو

رونمایی لوح ثبت ملی درخت کهنسال بید سرچشمه

لوح ثبت ملی درخت کهنسال بید قدمگاه در سرچشمه رفسنجان رونمایی شد.

۰۷ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش ایستار, حسین رضایی روز یکشنبه در آیین رونمایی از لوح ثبت ملی درخت کهنسال بید قدمگاه در سرچشمه رفسنجان با حضور جمعی از مسئولین اظهار کرد: رفسنجان دارای ۳۰۰ اثر گردشگری شناخته شده است که ۷۰ اثر به ثبت ملی رسیده است.

وی در توضیح دو اثر طبیعی درخت کهنسال ثبت ملی شده در رفسنجان افزود: نخستین درخت ۶۷۰ ساله پسته در اودرج است و دومین اثر ثبت شده در فهرست آثار طبیعی ملی هم بید قدمگاه سرچشمه رفسنجان و دارای قدمت ۲۸۰ساله است.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان هم گفت: اثر طبیعی بید قدمگاه سرچشمه چند ماه جزء آثار طبیعی ثبت ملی شده است.

حسن حسینی افزود: این درخت کهنسال از رسته بید است که با ریشه دواندن این درخت جنگلی به مساحت هزار و 800 متر مربع ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه طول تنه اصلی درخت تا آخرین ریشه 100 متر است تصریح کرد: این جنگل در شیبی در مسیر جویبار دائمی ایجاد شده و قطر تنه اصلی این درخت ۱۲.۷ متر است و در منطقه سرچشمه و در دامنه کوه موسوم به امیرالمومین ( قدمگاه) قرار گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: تعدادی اثر در دست ثبت ملی از جمله دره راگه داریم و پیگیری ها جهت محقق شدن این امر در دست است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.