منو

کمبود بیش از ۲۰ مرکز اختلالات یادگیری در استان کرمان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در استان کرمان ۲۲ مرکز اختلالات یادگیری وجود دارد که بالای ۲۰ مرکز کمبود دارد.

۱۲ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، سیدجواد حسینی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) اظهار داشت: کرمان شهر بزرگان و زادگاه شهید سلیمانی است و باعث افتخار است که به این استان آمدم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات آموزش و پرورش استثنایی ناشناخته بودن آن است گفت: این آموزش مولود انقلاب است و از ابتدای انقلاب آموزش این دانش‌آموزان 17.5 برابر شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینکه 182 هزار دانش‌آموز استثنایی خاص و 400 هزار دانش‌آموز دیرآموز در کشور داریم افزود: اعتبار آموزش و پرورش استثنایی در حال حاضر 7 برابر افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه 741 مرکز اختلال یادگیری و 20 هزار مدرسه پذیرا کار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان استثنایی را انجام می‌دهند گفت: در 16 آیتم خدمات توانبخشی به دانش‌آموزان استثنایی داده می‌شود و دانش‌آموزان استثنایی برای دریافت خدمات درمانی توانبخشی هیچ مشکلی ندارند.

حسینی با عنوان اینکه سال گذشته 32 میلیارد تومان خدمات توانبخشی به دانش‌آموزان استثنایی داده شده است افزود: پیش‌دبستانی دانش‌آموز استثنایی از بدو تولد است در حالی ‌که پیش دبستانی دانش‌آموز عادی از شش سالگی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مداخلات بدو تولد برای دانش‌آموزان استثنایی در حال تهیه است گفت: 105 نوع وسیله که شامل 372 هزار وسیله می‌شود برای دانش آموزان استثنایی لازم است تا امداد نداشته‌های آنها شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با ابراز تاسف از اینکه بین معلم مدارس عادی و معلم مدارس استثنایی هیچ تفاوتی نیست در حالی ‌که شرایط این معلمان بسیار سخت‌تر است افزود: 129 کتاب جدید برای سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان استثنایی در حال تهیه است.

وی با بیان اینکه امسال 99 درصد دانش‌آموزان بدو ورود به مدرسه مورد سنجش قرار می‌گیرند گفت: در استان کرمان 22 مرکز اختلالات یادگیری وجود دارد و بر اساس استاندارد هر پنج هزار دانش‌آموز یک مرکز اختلال یادگیری لازم دارد.

حسینی با اشاره به اینکه استان کرمان بالای 20 مرکز اختلالات یادگیری کمبود دارد افزود: در مدارس استثنایی بچه‌ها به‌شدت نیازمند فضای بازی دارند و احداث سالن بازی 200 متری درون مدرسه‌ای در دستور کار است که ساخت هشت سالن در استان کرمان را قول می‌دهیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.