۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1275


رسیدگی به مشکلات قضائی مردم رفسنجان با حضور رئیس کل دادگستری کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان در جریان سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان به درخواست‌های تعدادی از مردم این شهرستان رسیدگی و دستورات قضائی لازم برای حل مشکلات آنها را صادر کرد.

به گزارش ایستار به نقل از فارس، یدالله موحد در جریان این دیدار که در محل دادگستری شهرستان رفسنجان برگزار شد، حفظ کرامت مردم را از اولویت‌های مهم قوه قضائیه برشمرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان همچنین در سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان عملکرد شعب دادگاه و دادسرای این شهرستان را مورد ارزیابی قرار داد.

یدالله موحد در این سفر ضمن دیدار با اعضای شورای شهر رفسنجان، مسائل مربوط به احداث ساختمان جدید دادسرای این شهرستان را بررسی کرد. وی در ادامه در جمع قضات این شهرستان به تشریح اولویت‌ها و برنامه‌های قوه قضائیه پرداخت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان نیز در این بازدید گفت: با توجه به بالا بودن آمار موجودی پرونده‌های شعب اجرای احکام و وجود پرونده‌های مسن در شعب بازپرسی این شهرستان، تلاش مضاعفی برای تعیین تکلیف این پرونده‌ها انجام شد.

ایمان شهسواری افزود: در گذشته وضعیت نا به سامانی در این شهرستان به دلیل حضور و اقدامات اراذل و اوباش وجود داشت که در این راستا از ماه گذشته تقریبا اراذل و اوباش سرشناس این شهرستان شناسایی شده‌اند و چهار قبضه سلاح شکاری غیرمجاز از آنها کشف شد و بر مبنای اقدامات انجام شده در این حوزه، در حال حاضر نزاع‌ها در این شهرستان کاهش چشمگیر یافته است.

وی یادآور شد: به منظور کاهش ورودی پرونده‌ها به شعب دادیاری، بخشی از پرونده‌های مرتبط با تصادفات به شوراهای حل اختلاف ارجاع شده و شعب دادیاری در حوزه تصادفات به پرونده‌های منجر به فوت رسیدگی می‌کنند و با این اقدام ورودی شعب دادیاری نیز به وضعیت نرمال رسیده ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =