منو

استاندار کرمان: تأسیس صندوق ملی پسته را پیگیری می‌کنیم

استاندار کرمان گفت: برای راه‌اندازی صندوق ملی پسته از طریق معاونت هماهنگی امور اقتصادی پیگیری می‌کنیم تا با مشارکت شرکت‌ها انجام شود.

۱۷ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار در سفر به رفسنجان‌ در پاسخ به مطالبات جمعی از صنعتگران و کشاورزان، از حذف تعهد ارزی در برنامه هفتم توسعه برای محصولات کشاورزی خبر داد و اظهار کرد: طبق مصوبه شورای تأمین، شرکت‌های معدنی ملزم شده‌اند محصولات مورد نیاز خود را در صورت موجود بودن در بازار استان از بیرون خریداری نکنند. 

وی در پاسخ به مطالبات صنعتگران و کشاورزان پیرامون وجود مشکلات مالیاتی و قانونی، چاه موتورهای کشاورزی و سوخت، خواستار ارائه مستندات و گزارش کارشناسانه شفاف شد و افزود: موارد مالیاتی خاص که در اختیار استان باشد و منع قانونی نداشته باشد، پیگیری می‌کنیم.
استاندار کرمان در پاسخ به درخواست برخی کشاورزان مبنی بر تشکیل صندوق ملی پسته، تصریح کرد: موضوع را از طریق معاون هماهنگی امور اقتصادی پیگیری می‌کنیم تا با مشارکت شرکت‌ها صندوق ملی پسته راه‌اندازی شود.
*دولت از هیچ تلاشی برای شناسایی و رفع موانع تولید دریغ نمی‌کند
حجت‌الاسلام حسن درویشیان رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور با تشکر از استاندار کرمان و فرماندار رفسنجان به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای دیدار با صنعتگران و کشاورزان، گفت: یکی از زمینه‌ها و بسترهای جهش اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی مردم افزایش تولید است.
وی یکی از سیاست‌های کلی نظام و تأکیدات مقام معظم رهبری و دولت مردمی را تلاش برای رفع موانع تولید بیان کرد و افزود: دولت از هیچ تلاشی برای شناسایی و رفع موانع تولید دریغ نمی‌کند.
رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور با اشاره به احیا و فعال شدن بالغ بر 7 هزار واحد تولیدی در دولت سیزدهم، تصریح کرد: دولت برای رفع مشکلات بخش‌های تولیدی عزم جدی دارد و تلاش می‌کند، اما بعضی از مشکلات از اختیار دولت خارج است.
وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از موانع در جلسات سران سه قوه مطرح و رفع می‌شود، به موضوع تعلیق کارت‌های بازرگانی اشاره کرد و گفت: برخی صادرکننده‌ها از کارت‌های اجاره‌ای یا اتباع بیگانه استفاده می‌کنند که تبعاتی دارد و باید به زودی برای مقابله با این فساد اقدام شود.
حجت الاسلام درویشیان با اشاره به مطالبه صنعتگران و کشاورزان مبنی بر ضعیف بودن گردش مالی در شهرستان، ادامه داد: شرکت‌های استان به غیر آنها که ملی هستند، الزام قانونی دارند که حساب‌های بانکی‌شان داخل استان باشد.
وی خواستار ارائه مستندات و گزارش موانع پیش روی صنعتگران و کشاورزان شد و با اشاره به موضوع کمبود آب و تعادل بخشی در سفر رئیس جمهور به کرمان و رفسنجان، از پیگیری موارد از طریق وزارت نیرو خبر داد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.