۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1314


فراکسیون گردشگری مجلس راه‌اندازی می‌شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: آماده‌ایم که با هماهنگی دولت و مجلس، فراکسیون گردشگری مجلس را راه‌اندازی کنیم که طی دو هفته آینده این فراکسیون با محوریت کمیسیون اقتصادی مجلس راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، محمدرضا پورابراهیمی در پنجاه و دومین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت:  به نظر می‌رسد وضعیت کرونا در کشور و منطقه زودگذر نیست، بنابراین برای ما مهم است که برنامه ویژه داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین بخش متضرر از کرونا گردشگری است، تصریح کرد: راهکارهایی که می‌شود با کرونا کنار آمد و گردشگری را استمرار داد باید ارائه شود؛ وزارت گردشگری و استانداری برنامه بلندمدتشان برای این مسئله چیست.

وی ادامه داد: آماده‌ایم که با هماهنگی دولت و مجلس، فراکسیون گردشگری مجلس را راه‌اندازی کنیم که طی دو هفته آینده این فراکسیون با محوریت کمیسیون اقتصادی مجلس راه‌اندازی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این مطلب که اعتقاد من بر این است که فرش یک تولید و محصول است و حوزه کاری آن متفاوت با گردشگری است، خاطرنشان کرد: متولی بازرگانی داخلی و خارجی کشور، وزارت صمت است و پیشنهاد من این است که صادرات فرش و صنایع دستی را از حوزه گردشگری خارج کنید و مثل کلیه فعالیت‌های اقصادی در مورد آن تصمیم‌گیری کنیم.

پورابراهیمی اضافه کرد: سرانه یارانه گردشگری خارجی چه‌قدر است در کشور، این برای ما مهم است. میراث استان گزارش کامل از تشکل‌های بخش خصوصی به ما بدهد تا در این رابطه تعیین تکلیف کنیم و مشکلات بیمه‌ای، بانکی را هم در نامه‌ای به ما اعلام کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: صنایع، گردشگری و کشاورزی در جلسه فوق‌العاده شورای گفت‌وگو گزارشی از ابلاغیه مصوبات هیات وزیران و دولت در ارتباط با حمایت‌ها از گروه‌های آسیب‌دید ناشی از کرونا ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه در مناطق و شهرستان‌ها معین اقتصادی داریم، پیشنهاد داریم برای آنها تعریفی از فعالیت‌های گردشگری  داشته باشیم، افزود: پیشنهاد داریم برش گردشگری معین‌ها را به تفکیک مناطق احصا کنیم تا در نشست با حوزه گردشگری به آنها ابلاغ کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =