منو

فراکسیون گردشگری مجلس راه‌اندازی می‌شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: آماده‌ایم که با هماهنگی دولت و مجلس، فراکسیون گردشگری مجلس را راه‌اندازی کنیم که طی دو هفته آینده این فراکسیون با محوریت کمیسیون اقتصادی مجلس راه‌اندازی می‌شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، محمدرضا پورابراهیمی در پنجاه و دومین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت:  به نظر می‌رسد وضعیت کرونا در کشور و منطقه زودگذر نیست، بنابراین برای ما مهم است که برنامه ویژه داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین بخش متضرر از کرونا گردشگری است، تصریح کرد: راهکارهایی که می‌شود با کرونا کنار آمد و گردشگری را استمرار داد باید ارائه شود؛ وزارت گردشگری و استانداری برنامه بلندمدتشان برای این مسئله چیست.

وی ادامه داد: آماده‌ایم که با هماهنگی دولت و مجلس، فراکسیون گردشگری مجلس را راه‌اندازی کنیم که طی دو هفته آینده این فراکسیون با محوریت کمیسیون اقتصادی مجلس راه‌اندازی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این مطلب که اعتقاد من بر این است که فرش یک تولید و محصول است و حوزه کاری آن متفاوت با گردشگری است، خاطرنشان کرد: متولی بازرگانی داخلی و خارجی کشور، وزارت صمت است و پیشنهاد من این است که صادرات فرش و صنایع دستی را از حوزه گردشگری خارج کنید و مثل کلیه فعالیت‌های اقصادی در مورد آن تصمیم‌گیری کنیم.

پورابراهیمی اضافه کرد: سرانه یارانه گردشگری خارجی چه‌قدر است در کشور، این برای ما مهم است. میراث استان گزارش کامل از تشکل‌های بخش خصوصی به ما بدهد تا در این رابطه تعیین تکلیف کنیم و مشکلات بیمه‌ای، بانکی را هم در نامه‌ای به ما اعلام کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: صنایع، گردشگری و کشاورزی در جلسه فوق‌العاده شورای گفت‌وگو گزارشی از ابلاغیه مصوبات هیات وزیران و دولت در ارتباط با حمایت‌ها از گروه‌های آسیب‌دید ناشی از کرونا ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه در مناطق و شهرستان‌ها معین اقتصادی داریم، پیشنهاد داریم برای آنها تعریفی از فعالیت‌های گردشگری  داشته باشیم، افزود: پیشنهاد داریم برش گردشگری معین‌ها را به تفکیک مناطق احصا کنیم تا در نشست با حوزه گردشگری به آنها ابلاغ کنیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.