منو

با حضور معاون جهاد کشاورزی شمال استان کرمان: ایستگاه هواشناسی کشاورزی در قائمیه مجد رفسنجان افتتاح شد

طرح ایستگاه هواشناسی کشاورزی واقع در روستای قائمیه مجد از توابع بخش مرکزی رفسنجان به بهره برداری رسید.

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

 

به گزارش ایستار، با حضور معاون بهبود تولید دام سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان، فرماندار رفسنجان، مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان، معاون بهبود تولید دام جهاد کشاورزی رفسنجان و جمعی از مسئولین شهرستانی به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ایستگاه هواشناسی کشاورزی در قائمیه مجد رفسنجان به بهره برداری رسید.

مهندس حسین رضایی فرماندار رفسنجان در این آیین گفت: با توجه به اینکه مشکلات آب و تغییرات اقلیمی بر کشاورزی منطقه تاثیر گذاشته نیاز به احداث ایستگاه های هواشناسی کشاورزی در منطقه احساس می شد تا با استفاده از داده ها و اطلاعات این ایستگاه ها، کشاورزان بتوانند قبل از بروز حوادث طبیعی محصول کشاورزی خود را با انجام تمهیدات لازم نجات دهند.

وی افزود: نیاز سرمایی درختان، پیش بینی سرمازدگی و گرمازدگی یک هفته قبل از بروز این پدیده ها، کمبود عناصر خاک و دیگر اطلاعات را می توان از این ایستگاه های هواشناسی کشاورزی استخراج کرد.

رضایی بیان کرد: در سال گذشته 16 ایستگاه هواشناسی کشاورزی با حمایت بخش خصوصی خریداری و در نقاط مختلف شهرستان نصب گردیده و هر ایستگاه تا شعاع بیش از 2 کیلومتر اراضی کشاورزی را تحت پوشش دارد.

ایستگاه هواشناسی که در قائمیه مجد رفسنجان مورد بهره برداری قرار گرفت بیش از 100 کشاورز از طریق اپلیکشن این ایستگاه، داده های هواشناسی کشاورزی را رصد می کنند و این ایستگاه 300 هکتار باغ پسته را تحت پوشش دارد.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.