منو

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان عنوان کرد: مشارکت ۴۶ درصدی کرمانی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان، میزان مشارکت واجدان شرایط رای استان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را حدود ۴۶ درصد اعلام کرد.

۰۹ تیر ۱۴۰۳

به گزارش ایستار ، رحمان جلالی ظهر شنبه ۹ تیر ماه در جمع خبرنگاران، تعداد آرای مأخوذه از ۲ هزار و ۴۲۸ شعبه اخذ رای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمان را یک‌ میلیون و ۷۰ هزار و ۲۸۶ رای اعلام کرد.

وی تصريح کرد: آرای مأخوذه شامل مجموع آرای صحیح و باطله مأخوذه (سفید، غیرخوانا، اسامی غیر از نامزدها) است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: تعداد واجدان شرایط رای در استان کرمان ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر بوده است.

جلالی افزود: براساس آرای صحیح شمارش شده در استان، سعید جلیلی با ۴۷۷ هزار و ۵۸۹ رای به عنوان نفر اول، مسعود پزشکیان با ۳۲۹ هزار و ۴۷۰ رای به عنوان نفر دوم، محمدباقر قالیباف با ۲۱۵ هزار و ۸۹۲ رای به عنوان نفر سوم و مصطفی پورمحمدی با ۸ هزار و ۵۱۳ رای نفر چهارم اعلام شدند.

وی ادامه داد: بر این اساس، سعید جلیلی ۴۵ درصد آرا، مسعود پزشکیان ۳۱ درصد آرا، محمدباقر قالیباف ۱۹.۶ درصد آرا و مصطفی پورمحمدی ۸ دهم درصد آرای مأخوذه در استان کرمان را به خود اختصاص دادند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: با توجه به اینکه هیچ‌ یک از نامزدها اکثریت مطلق آرا را کسب نکردند، طبق ماده 12 قانون انتخابات، دور دوم انتخابات در 15 تیر ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: فعالیت تبلیغاتی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری از زمان اعلام رسمی نتایج قطعی آرای مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ رای ادامه خواهد یافت.
گفتنی است، دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران روز جمعه 15 تیر ماه برگزار می‌شود.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.