۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1374


تولید محصول بدون سم در رفسنجان و انار

سال گذشته در رفسنجان نزدیک به 50 هزار هکتار گوگردپاشی انجام شد و در شهرستان انار در 15 هکتار که به خوبی آفات کنترل شد .

به گزارش ایستار، حسین رضایی اظهار داشت: با توجه به اینکه 50 درصد باغات پسته کشور در استان کرمان واقع شده و بیشتر سطح بارور است، کوددهی در این زمان بسیار مهم است به ویژه کودهای پتاسه کمک می‌کند که باغات به خوبی تغذیه شوند.

مدیرعامل انجمن پسته ایران ادامه داد: کودهای سولوپتاس 100 درصد قابل حل در آب و مناسب برای این زمان است.

وی با اشاره به موضوع نمونه‌برداری از برگ، تصریح کرد: کارهای تغذیه‌ای را باید بر اساس الگویی انجام دهیم که از 15 تیرماه تا 15 مردادماه با نمونه‌برداری از برگ انجام و کمبودهای درختی را پی می‌بریم.

رضایی با اشاره به اینکه سال‌هاست که محصول با آفات درگیر است و جمعیت آفت پسیل بالاست، بیان کرد: با ورود گوگرد، دو، سه سالی است که باغداران استفاده کردند و روی مغز کال و رسیده چیزی از باقی‌مانده آن روی محصول نشان داده نشده و محصولی بدون سم تولید شده است که بیشتر باغداران مجرب به سمت استفاده از گوگرد رفتند و جواب گرفتند و فشار سم از روی باغات برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه آفت پسیل خسارت زیادی دارد و تا دو، سه سال آینده محصول را تحت تأثیر قرار می دهد،عنوان کرد: سال گذشته در رفسنجان نزدیک به 50 هزار هکتار گوگردپاشی انجام شد و در شهرستان انار در 15 هکتار که به خوبی آفات کنترل شد و این روش دوام زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 20 =