منو

فرمانده سپاه استان کرمان: نهادینه شدن نظام تربیتی اسلامی راه حل مشکلات امروز جامعه است

فرمانده سپاه استان کرمان نهادینه شدن نظام تربیتی اسلامی را راه حل مشکلات امروز جامعه دانست و افزود: قرآن باید محور تربیت در جامعه قرار گیرد.

۲۴ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، سردار حسین معروفی صبح امروز در جشنواره برترین‌های صالحین و اختتامیه مرحله استانی مسابقات قرآن بسیج در ستاد سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به این مسئله تاکید دارند و این مسئله از دید اعتقادی نیز بر ما واجب است.

وی با اینکه نظام تربیتی مورد توجه خاص حضرت آقاست و در جلسات خصوصی بارها به این مسئله تاکید داشتند عنوان کرد: مقام معظم رهبری سه کار فرهنگی برگزاری اردوهای جهادی، راهیان نور و نظام تربیتی صالحین را بارها مورد تاکید قرار دادند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه اصل یک جامعه در تمامی سطوح آن از کوچک و بزرگ نظام تربیتی آن جامعه است و فلسفه وجودی بعث پیامبر اعظم (ص) نیز سعادت بشری است که در قالب نظام بشری تعریف می‌شود ادامه داد: برای ما بزرگ‌ترین امتیاز و افتخار این است که امام راحل هم به این مسائل تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه نظام تربیتی حضرت آقا، امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی برگرفته از نظام تربیتی ائمه هدی(ع) و عاشورا است که نتیجه آن مصونیت دنیا و آخریت است گفت: نمی‌شود انسان به قرآن و اهل بیت(ع) تمسک کرده و زمین بخورد و اگر زمین هم بخورد ائمه دست او را می‌گیرند.

سردار معروفی با اشاره به اینکه در تمام ماموریت‌هایی که در سپاه و انقلاب داریم اصل آن نظام تربیتی است افزود: تقوا و عبادت در نظام تربیتی قرآن و پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) تعریف می‌شوند و قرآن نیز برای سعادت انسان نازل شده است.

وی مکتب عاشورا را بزرگ‌ترین و جامع‌ترین مکتب تربیتی دانست و افزود: اگر بتوان با نگاه قرآن و اهل‌بیت نظام تربیتی اسلام را در جامعه و در وجود خودمان نهادینه و پیاده کنیم مشکلات ما حل می‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مشکلاتی که در زمینه عفاف و حجاب در جامعه داریم برای این است که نظام تربیتی جایگاه خود را ندارد گفت: در حوزه نظام تربیتی نباید خود را در گیر آمار و کمیت‌ها کنیم و در این حوزه کیفیت عملکرد بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه باید کاری کنیم که مساجد ما از جوانان پر شود و نظام تربیتی ما جایگاه واقعی خود را داشته باشد افزود: باید ببینیم چند نفر را در نظام تربیتی خود اصلاح کرده و به راه آوردیم.

سردار معروفی با بیان اینکه خروجی نظام تربیتی ما باید چادر، عزت و شرف باشد و این هنر دین است گفت: اگر ضعفی هم وجود دارد به دلیل این است که ما در مدیریت اجرایی خود ضعف داریم.

وی با اشاره به اینکه امروز مکتب حاج قاسم به یک مکتب برای جهان اسلام تبدیل شده است افزود: حاج قاسم یک نمونه از هنر تربیتی اسلام و انقلاب و امام(ره) است که یک انسان را به چنین جایگاهی می‌رساند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه قرآن جنبه بازدارندگی و نورانیت دارد و توجه به آن در نظام تربیتی اسلامی اهمیت دارد گفت: در نظام تربیتی صالحین 4 ماموریت به ما داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بصیرتی، اعتقادی و مهارت‌افزایی ماموریت داریم افزود: مهارت افزایی تنها در حوزه سیاسی نیست و موارد تربیتی خانواده چون فرزندپروری و شوهرداری نیز در این حوزه قرار می‌گیرد.

سردار معروفی با بیان اینکه باید محور تربیت در جامعه قرآن گذاشته شده، سبک زندگی ما با قرآن تنظیم شود و اولویت اصلی ما باشد افزود: قران آرامش بخش است حتی اگر درک درستی از قرآن نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه آیات قرآن با توجه به شرایط روز باید تفسیر شود تا از آن استفاده کنیم افزود: اگر قرآن و ولایت در کنار هم قرار نگیرند حقیقت دین نادیده گرفته می‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ولایت یعنی ائمه و امروز حقیقت دین در انقلاب اسلامی و بدست ولایت فقیه است گفت: اگر نظام تربیتی ما برپایه و اصول خودش باشد دیگر صفین به وجود نمی‌آید.

وی با بیان اینکه نمونه‌هایی از تربیت دینی اسلامی و قرآنی را می‌توان در هشت سال دفاع مقدس دید افزود: اینکه جبهه ما در طول هشت سال دفاع مقدس انسان‌ساز شد برای این بود که عملگرا بودند.

سردار معروفی ادامه داد: اینکه نظام ولایی حاج قاسم فوق‌العاده است به این دلیل است که نظام ولایی حتج قاسم نظام ولایی حقیقت دین و ذوب در ولایت است گفت : حاج قاسم ولایت‌پذیر نبود ولایت باور بود و نتیجه آن را در جهان اسلام و جبهه مقاومت دیدیم.

وی با بیان اینکه همه فرماندهان ما باید نظام تربیتی را جدی گرفته و پایه همه فعالیت‌های ما در سپاه و بسیج مسائل تربیتی باشد گفت: در نظام تربیتی تذکر جایی ندارد و صمیمت و رفات اصل مهم این نظام است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه باید در گام دوم انقلاب در مسیر معنویت افزایی و آرامش جامعه حرکت کنیم که رسالت و ماموریت ما در جامعه است افزود: باید نیازهای جامعه شناسایی شده و همه در کنار هم پای کار آمده و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها کار بزرگی در نظام تربیتی انجام دهیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.