منو

پرورش زنبور عسل در رفسنجان

جهاد کشاورزی برای علاقه‌مندان پرورش زنبور عسل دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای لازم را ارائه می‌کند.

۳۰ تیر ۱۳۹۹


به گزارش ایستار، حاج‌عبداللهی اظهار داشت: در سال جهش تولید در شهرستان رفسنجان زنبورداری به عنوان یک شغل خانگی در آمده و نیمی از کندوهای این شهرستان در منازل به تولید عسل می‌پردازند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان با اشاره به رونق تولید عسل تصریح کرد: در رفسنجان پرورش زنبور عسل با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.

وی بیان داشت: حدود یک هزار کندوی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد که ۵۰۰ عدد در مراتع، مناطق کوهستانی و‌ باغ‌ها و حدود ۵۰۰ کندو در منازل شهری و روستایی نگهداری می‌شود.

حاج‌عبداللهی میانگین برداشت از هر کندو در منازل را ۵ کیلوگرم به ازای هر کندو عنوان کرد و گفت:  جهاد کشاورزی برای علاقه‌مندان پرورش زنبور عسل دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای لازم را ارائه می‌کند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شانزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.