منو

تعطیلی یک هفته ای نماز جماعت در مساجد استان کرمان/تاکید بر برگزاری مراسمات ماه محرم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: هم تاکید بر برگزاری مراسم ماه محرم و هم تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی داریم و این دو ناقض هم نیستند.

۳۰ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا،حجت الاسلام “غلامحسین حقانی” درباره فعالیت مساجد در ایام کرونایی اظهار کرد: طبق پیشنهاد ما و برای آماده سازی بیشتر مساجد و با تصویب ستاد استانی کرونا، نماز جماعت مساجد استان به مدت یک هفته تعطیل است.

وی با بیان اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی مسئول مساجد است، افزود: در مساجد نسبت به سایر مکان های عمومی دیگر تجمع کمتر و محدودتر است ضمن آنکه زمان خاصی برای حضور افراد دارد. خیلی از مسائل در مساجد رعایت می شود و قشر متشرعی هستند که به ویژه بعد از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ماسک، اکثرا رعایت می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: برخی مساجد آمادگی کامل برای بازگشایی نداشتند لذا بعد از یک هفته تعطیلی، از هفته آینده با قدرت بیشتری فعالیتشان را از سر می گیرند.

وی افزود: تیم نظارتی قوی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد استان فعال است و هر هفته ۳۰۰ مسجد بازدید می شود که این کار مردم نهاد است و چک لیست نظارتی که دانشگاه علوم پزشکی تهیه کرده، رعایت می شود و در صورت لزوم، تذکر داده خواهد شد.

حقانی با اشاره به سخنان استاندار مبنی بر همکاری خوب اداره کل تبلیغات اسلامی و مساجد با ستاد مدیریت کرونا و رعایت مسائل بهداشتی، تصریح کرد: یک هفته تعطیلی نماز جماعت در واقع تذکر به مسجدی ها و مردم است که رعایت ضوابط بهداشتی را جدی تر بگیرند و بتوانیم مراسم روز عرفه و عید غدیر را با قدرت بیشتری برگزار کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان درباره برگزاری مراسم ماه محرم گفت: وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات کشور در حال تدوین پروتکل های برگزاری مراسم هستند و سازمان تبلیغات ضمانت اجرای آن را پذیرفته است.

وی افزود: هم تاکید بر برگزاری مراسم ماه محرم و هم تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی داریم و این دو ناقض هم نیستند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.