منو

تجهیز آتش‌نشانی رفسنجان به تشک نجات قابل حمل

تشک نجات وسیله‌ای مطمئن در شرایط مناسب که افراد بتوانند از ارتفاع بالا به راحتی پرش کرده و در مرکز ثقل تشک فرود آیند و خود را از مرگ حتمی نجات دهند.

۳۱ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، علی رمضانی‌نژاد اظهار داشت: تشک نجات وسیله‌ای مطمئن در شرایط مناسب که افراد بتوانند از ارتفاع بالا به راحتی پرش کرده و در مرکز ثقل تشک فرود آیند و خود را از مرگ حتمی نجات دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان ادامه داد: این دستگاه برای نجات جان افراد در آتش‌سوزی‌ها  و حوادث ساختمان‌های بلند وحتی مکان‌هایی که افراد در اثر عوامل روحی و روانی جان خود را به خطر می‌اندازند، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به تراکم‌سازی و افزایش ارتفاع ساخت و سازهای مسکونی و تجاری در رفسنجان تصریح کرد: تشک نجات به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان خریداری شد تا در مواقع لزوم و حین حوادث بتوانیم برای نجات جان افراد محبوس در طبقات بالای واحدهای ساختمانی از آن استفاده کنیم.

  رمضانی‌نژاد خاطرنشان کرد: این تشک نجات امدادی با قابلیت برپایی سریع و سطح ایمنی بالا برای افراد گرفتار در حادثه به تجهیزات امدادی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان افزوده شد که یکی از لوازم ضروری این مجموعه بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان عنوان کرد: تشک یادشده در ابعاد 7 در 5 و ارتفاع 2.5 متر بوده که تحمل سقوط از ارتفاع 30 متری را دارد و برای راه‌اندازی آن (پرکردن 120 مترمکعب هوا در داخل تشک) 1.5 دقیقه زمان لازم است که پس از تست و طی مراحل استاندارد خریداری شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.