۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1611


تجهیز آتش‌نشانی رفسنجان به تشک نجات قابل حمل

تشک نجات وسیله‌ای مطمئن در شرایط مناسب که افراد بتوانند از ارتفاع بالا به راحتی پرش کرده و در مرکز ثقل تشک فرود آیند و خود را از مرگ حتمی نجات دهند.

به گزارش ایستار، علی رمضانی‌نژاد اظهار داشت: تشک نجات وسیله‌ای مطمئن در شرایط مناسب که افراد بتوانند از ارتفاع بالا به راحتی پرش کرده و در مرکز ثقل تشک فرود آیند و خود را از مرگ حتمی نجات دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان ادامه داد: این دستگاه برای نجات جان افراد در آتش‌سوزی‌ها  و حوادث ساختمان‌های بلند وحتی مکان‌هایی که افراد در اثر عوامل روحی و روانی جان خود را به خطر می‌اندازند، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به تراکم‌سازی و افزایش ارتفاع ساخت و سازهای مسکونی و تجاری در رفسنجان تصریح کرد: تشک نجات به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان خریداری شد تا در مواقع لزوم و حین حوادث بتوانیم برای نجات جان افراد محبوس در طبقات بالای واحدهای ساختمانی از آن استفاده کنیم.

  رمضانی‌نژاد خاطرنشان کرد: این تشک نجات امدادی با قابلیت برپایی سریع و سطح ایمنی بالا برای افراد گرفتار در حادثه به تجهیزات امدادی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان افزوده شد که یکی از لوازم ضروری این مجموعه بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان عنوان کرد: تشک یادشده در ابعاد 7 در 5 و ارتفاع 2.5 متر بوده که تحمل سقوط از ارتفاع 30 متری را دارد و برای راه‌اندازی آن (پرکردن 120 مترمکعب هوا در داخل تشک) 1.5 دقیقه زمان لازم است که پس از تست و طی مراحل استاندارد خریداری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 4 =