منو

تمام بیمارستان های استان کرمان درگیر بیماران مبتلا به کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای تیرماه وضعیت خوبی را در استان نداشته ایم فت: در این مدت افزایش قابل توجه بیماران را داشتیم به طوری که در پیک اولیه این بیماری در اسفندماه سال گذشته و ابتدای فروردین ماه امسال در استان کرمان مشکل خاصی ایجاد نشد و تعداد بیماران قابل مدیریت بود اما از یک ماه پیش شدت بیماران افزایش داشته و تمامی بیمارستان های استان هم اکنون درگیر این بیماری شده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا،دکتر “مرتضی هاشمیان” با اشاره به وضعیت بیمارستان های استان کرمان در پی شیوع ویروس کرنا گفت: در ۵ ماهه گذشته که کشور و استان درگیر این بیماری بوده است، وضعیت های متفاوتی را تجربه کردیم.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای تیرماه وضعیت خوبی را در استان نداشته ایم افزود: در این مدت افزایش قابل توجه بیماران را داشتیم به طوری که در پیک اولیه این بیماری در اسفندماه سال گذشته و ابتدای فروردین ماه امسال در استان کرمان مشکل خاصی ایجاد نشد و تعداد بیماران قابل مدیریت بود اما از یک ماه پیش شدت بیماران افزایش داشته و تمامی بیمارستان های استان هم اکنون درگیر این بیماری شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به فعالیت ۱۲ مرکز بیمارستانی و ۱۱ مرکز غیردانشگاهی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، بیمارستان‌های افضلی پور و پیامبر اعظم (س) به عنوان معین بیمارستان کرونایی در استان در نظر گرفته شد که در ابتدای این بیماری مشکلی وجود نداشت اما متاسفانه طی یک ماه گذشته تعداد تخت های اشغالی چندین برابر شده است.

هاشمیان با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان کرمان ۷۰۰ مورد بستری مشکوک و محتمل و ابتلای قطعی به کرونا را در بیمارستان های استان داریم که طی ۵ ماه گذشته، این تعداد بیمار بستری شده بی سابقه بوده است افزود: هم اکنون در بیمارستان افضلی پور کرمان ۲۵ بیمار با حال وخیم که وضعیت سلامتی آنها نگران کننده می باشند، در بخش مراقبت‌های ویژه داریم.

وی با اشاره به اینکه افزایش موارد مبتلا به کرونا سبب افزایش احتمال مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری خواهد شد، در ادامه به موضوع ارائه خدمات به سایر بیماران در بیمارستان های استان اشاره کرد و گفت: نگرانی برای مراجعه سایر بیماران به مراکز درمانی وجود ندارد و توصیه می شود مردم کارهای ضروری درمانی خودشان را به عقب نیندازند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه بیماران کرونایی در بیمارستان افضلی پور تا حد امکان جداسازی شده اند اظهار کرد: در همه بیمارستان های استان دغدغه رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتقال این ویروس از داخل بیمارستان و مراکز درمانی به بیرون وجود دارد و در این راستا موارد بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی به دقت اجرایی می شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.