۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1658


۴ هزار کلاس درس در استان کرمان با بخاری نفتی گرم می‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۶۰ درصد مدارس استان نیازمند بازسازی و مقام‌سازی بوده و ۴ هزار کلاس درس با بخاری نفتی گرم می‌شود.

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم ، سید محمد واعظی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره وضعیت مدارس استان کرمان و نیاز آنها به به‌سازی و مقاوم‌سازی اظهار داشت: در حال حاضر 23 درصد مدارس استان کرمان تخریبی و 37 درصد آنها نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

وی با بیان اینکه 40 درصد مدارس استان کرمان مقاوم هستند گفت: خوشبختانه در سال‌های گذشته روند خوبی را در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش استان کرمان در حوزه مدارس داشتیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه 300 پروژه نیمه تمام آموزش و پرورش استان کرمان فعال شده است عنوان کرد: تا ابتدای سال تحصیلی جدید 60 مدرسه با 300 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان کرمان می‌شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه تا پایان سال هزار کلاس درس جدید به آموزش و پرورش تحویل داده شود گفت: از ابتدای سال جاری 50 میلیارد تومان جذب و تعهد خیرین را داشتیم که ساخت 20 مدرسه و 196 کلاس درس را شامل می‌شود.

واعظی‌نژاد با اشاره به امضای تفاهمنامه‌ای با اتاق بازرگانی استان کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی  بیان کرد: در این راستای 120 مدرسه با 720 کلاس درس در استان کرمان با مشارکت دولت ساخته ‌می‌شود.

وی با بیان اینکمه در حال حاضر 177 کلاس درس کانکسی در استان کرمان وجود دارد گفت: قبول داریم که شرایط تحصیل در کلاس درس کانکسی شرایط مناسبی نیست اما استفاده از این کلاس‌ها به صورت موقت و کوتاه مدت است و به دنبال این هستیم تا پایان سال آینده این کلاسها را ساماندهی کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به وجود چهار هزار کلاس درسی در استان کرمان که با بخاری نفتی گرم می‌شوند بیان کرد: سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد در مدارس از اولویت‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 750 کلاس درسی در استان کرمان که دارای علمک گاز بودند اما از بخاری نفتی استفاده می‌کردند جمع‌آوری شدند ادامه داد: در حال حاضر در استان کرمان مدرسه‌ای نداریم که علمک گاز داشته باشد اما از بخاری نفتی استفاده کنند.

واعظی‌نژاد با اشاره به اینکه جمع‌آوری بخاری نفتی از هزار و 800 کلاس درس استان را برای آغاز سال تحصیلی جدید در برنامه داریم افزود: در صورت تامین اعتبارات جمع‌آوری بخاری نفتی بقیه کلاس‌های درس نیز در نیمه دوم سال تحصیلی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =