منو

فوت 359 بیمار کرونایی در کرمان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ابتدا تا کنون 359 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در استان کرمان جان باختند.

۰۲ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از فارس ،  محمدجواد فدایی  ظهر امروز در دومین  جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان در سال جاری  اظهار داشت: زمانی که بحث کاهش ازدواج مطرح می شود ذهن همه ما به سمت مسائل اقتصادی و اشتغال می رود .

وی افزود: ما باید یک کار تخقیقاتی جدی در زمینه دلایل کاهش ازدواج انجام دهیم تا اطلاعات کافی در این زمینه بدست اوریم و تمام تلاش خود را در حهت رفع مشولات و مسائل پیش روی ازدواج برداریم.

 فدایی عنوان کرد: ما در استان کرمان سال گذشته در زمینه ازدواج نسبت به سال های قبل وضعیت بهتری داشتیم و شاید دلیل این مسیله کارهای که در این دو الی سه سال اخیر انجام شده بودهاست

وی گفت: از سال ۹۵ تا سال ۹۸ به طور کلی روند تعداد ازدواج های که در دفاتر رسنی ازدواج در استان و کشور ثبت شده رو به کاهش بوده و روند کاهشی در سالهای اخیر کند شده است.

استاندار کرمان افزود:  تعداد ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ ، ۶ درصد ، سال ۹۷ نسبت به ۹۶ ، ۱۲ درصد ، اما سال ۸۹ نسبت به سال ۸۷ تنها یک درصد کاهش ازدواج در سطح استان داشته ایم و نشان می دهد روند کاهشی کند شده و فعالیت های که در زمینه افزایش میزان ازدواج در سطح استان صورت گرفته موفقیت امیز بوده است.

فدایی تصریح کرد: اگر همین فعالیت های که اکنون در زمینه ازدواج انجام نی شود را ادامه دهین شاید به نوفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر واقعا از ۳۸ هزار زوجی که متقاضی وام ازدواج بودن ۳۴ هزار نفریعنی ۹۱ درصد  این افراد  موفق شده اند وام را دریافت کنند درصد قابل قبولی است .

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان اظهار داشت: در ستاد ساماندهی  امور جوانان ۲۱ دستگاه  و چهار نفر از مجمع جوانان استان عضو هستند.

  وی افزود:  ۱۳۵ سمن  در استان کرمان داریم که از وزارت ورزش  و جوانان اعتبار نامه خود را دریافت کرده اندکه  متناسب با توانمندی خود به الحاظ فکری و جسنی در حوزه های  مختلف از جمله، علمی، فرهنگی، اجتماعی، دینی و مذهبی فعالیت می کنند و تاثیرات زیادی در بخش های اجتماعی، فرهنگی داشته اند.

 پاریزی عنوان کرد: در زمان شیوع کرونا که کشور و استان درگیر این ویروس منحوس است جوانان در سمن ها اقدامات مثبت و موثری انجام دهده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تصریح کرد:  پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه رزمایش کمک مومنانه بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی  و همچنین تهیه مواد ضدعفونی کننده و بسته های بهداشتی در  نقاط مختلف شهرهای استان و در مناطق حاشیه نشین شهر کرمان توسط سمن های استان تهیه  توضیع شده است.

وی گفت:  در استان کرمان  سامانه ملی امید زندگی  که کار مشاوره را انجام می دهد توسط یکی از سمن ها راه اندازی شده که در هفته اینده به طور رسمی افتتاح می شود و در سراسر کشور خدملت ارائه می کند.

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان اظهار داشت: یکی از کارهای خوبی که در سال های گذشته قبل از محدودیت های کرونایی در استان انجام شد و هنوز به نتیجه ترسیده بحث الزام به انجام مشاوره های قبل ودر حین ازدواج است که امیدوهریم در شرایط جدید بتوانیم این کار را به نتیجه برسانیم.

وی افزود: در سطح استان کرمان جایی مراکز دایمی ایجاد مهارت های زندگی  برای زوج های جوان و دیگر زوج ها

خالی بود که توانستیم دو مرکز یکی در شهر کرمان و دیگری در شهر جیرفت راه اندازی کنم و این مراکز به صورت خرید خدمت در حال ارائه خدمات هستند.

صادق زاده تصریخ کرد: مراکز مشاوره ای حضوری و مراکز غیرحضوری تلفنی و آنلاین بهزیستی مشاوره خوبی ارایه می کنند و ما این آمادگی را  داریم در قالب تفاهم نامه این خدمات را رائه دهیم.

 مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت:  عطش جامعه و جوانان برای دریافت مشاوره  زیاد است اما  قیمت سنگین ساعات مشاوره با توجه به شرایط اقتصادی جامعه برای همه افراد قابل پرداخت نیست  و باید در راستای ارائه خدمات مشاوره ای ارزان در جامعه تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مهدی شفیعی اظهار داشت: هم اکنون  ۳۵۷ نفر قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری‌اند که شامل حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان  ۱۸۷ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان  ۳۱ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۷۹ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم ۲۱ نفر و حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان  ۳۹ نفر می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: تعداد کل موارد بستری  دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا تا کنون 3 هزار و۴۹۰ مورد بوده است.

وی موارد جدید بستری طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان را ۷۲ نفر شامل ۳۳ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۹ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۱ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۶ مورد دانشکده علوم پزشکی سیرجان عنوان کرد.

شفیعی خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر شامل ۸ نفر شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱ نفر شهرستان‌های تحت پوشش حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و ۲ نفر حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است و تا کنون ۳۵۹ نفر در استان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.