منو

شناسایی 1500 فقره انشعاب غیرمجاز آب در رفسنجان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان از شناسایی یک هزار و 500 فقره انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای حومه رفسنجان خبر داد.

۰۴ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، حسین چرخ‌انداز اظهار داشت: انشعاب غیرمجاز و اسراف آب شرب در روستاها موجب افت فشار و قطعی‌های مکرر در این مناطق شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان بیان داشت: انشعابات غیرمجاز تاثیر مستقیم در افت فشار و کاهش کیفی آب شرب ساکنان روستایی دارد و در این زمینه در تلاش هشتیم تمام انشعابات غیرمجاز را در سطح روستاهای شهرستان جمع‌آوری کنیم.

وی ازفعالیت مستمر اکیپ‌های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز و شناسایی مشترکان پرمصرف در مناطق روستایی یاد کرد و ادامه داد: این اکیپ‌ها در گشت‌های مستمر خود موفق به شناسایی یک هزار و 500 فقره انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای شهرستان شدند.

چرخ‌انداز خاطرنشان کرد: از این تعداد تا کنون 576 فقره که عمدتا مربوط به دامداری ،خانه باغ‌های بزرگ و…  قطع و جمع‌آوری ،259 فقره تبدیل به مجاز شده و به دنبال تبدیل به مجاز شدن مابقی انشعابات طی مراحل قانونی هستیم.

وی ابراز داشت: جمع‌آوری و ساماندهی تخلفات آب و فاضلاب حواشی و تبعات زیادی برای آب و فاضلاب به همراه داشته است، جلساتی در خصوص جمع‌آوری انشعابات غیر مجاز با دادستان برگزار شده و با حمایت دستگاه قضا و همکاری نیروی انتظامی، شرکت آب و فاضلاب عزم خود را برای جمع‌آوری تمامی انشعابات غیرمجاز جزم کرده است.

چرخ‌انداز در ادامه به افزودن چاه شماره 3  با دبی 25 لیتر بر ثانیه به مجموعه آب و فاضلاب شهرستان اشاره و اظهار کرد:

این حلقه چاه به عمق 280 متر پس از اجرای 4 هزار و 800 متر خط انتقال آب با لوله 400 پلی‌اتیلن و اجرای 2 هزار و100 متر خط برق، با دبی 25 لیتر بر ثانیه وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت آبفا شهرستان رفسنجان بیان داشت: برای جبران کم آبی در فصل تابستان از ابتدای تیر با تلاش شبانه‌روزی همکاران تا کنون 3 حلقه چاه با مجموع دبی 80 لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب رفسنجان افزوده شده و یک حلقه چاه دیگر نیز به‌زودی وارد در بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: از شهروندان تقاضا دارم از نصب پمپ به‌طور مستقیم بر روی شبکه خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه انشعاب غیرمجاز، برای برخورد قانونی و جمع‌آوری با شماره 122 تماس بگیرند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.