۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1709


شناسایی 1500 فقره انشعاب غیرمجاز آب در رفسنجان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان از شناسایی یک هزار و 500 فقره انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای حومه رفسنجان خبر داد.

به گزارش ایستار، حسین چرخ‌انداز اظهار داشت: انشعاب غیرمجاز و اسراف آب شرب در روستاها موجب افت فشار و قطعی‌های مکرر در این مناطق شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان بیان داشت: انشعابات غیرمجاز تاثیر مستقیم در افت فشار و کاهش کیفی آب شرب ساکنان روستایی دارد و در این زمینه در تلاش هشتیم تمام انشعابات غیرمجاز را در سطح روستاهای شهرستان جمع‌آوری کنیم.

وی ازفعالیت مستمر اکیپ‌های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز و شناسایی مشترکان پرمصرف در مناطق روستایی یاد کرد و ادامه داد: این اکیپ‌ها در گشت‌های مستمر خود موفق به شناسایی یک هزار و 500 فقره انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای شهرستان شدند.

چرخ‌انداز خاطرنشان کرد: از این تعداد تا کنون 576 فقره که عمدتا مربوط به دامداری ،خانه باغ‌های بزرگ و…  قطع و جمع‌آوری ،259 فقره تبدیل به مجاز شده و به دنبال تبدیل به مجاز شدن مابقی انشعابات طی مراحل قانونی هستیم.

وی ابراز داشت: جمع‌آوری و ساماندهی تخلفات آب و فاضلاب حواشی و تبعات زیادی برای آب و فاضلاب به همراه داشته است، جلساتی در خصوص جمع‌آوری انشعابات غیر مجاز با دادستان برگزار شده و با حمایت دستگاه قضا و همکاری نیروی انتظامی، شرکت آب و فاضلاب عزم خود را برای جمع‌آوری تمامی انشعابات غیرمجاز جزم کرده است.

چرخ‌انداز در ادامه به افزودن چاه شماره 3  با دبی 25 لیتر بر ثانیه به مجموعه آب و فاضلاب شهرستان اشاره و اظهار کرد:

این حلقه چاه به عمق 280 متر پس از اجرای 4 هزار و 800 متر خط انتقال آب با لوله 400 پلی‌اتیلن و اجرای 2 هزار و100 متر خط برق، با دبی 25 لیتر بر ثانیه وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت آبفا شهرستان رفسنجان بیان داشت: برای جبران کم آبی در فصل تابستان از ابتدای تیر با تلاش شبانه‌روزی همکاران تا کنون 3 حلقه چاه با مجموع دبی 80 لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب رفسنجان افزوده شده و یک حلقه چاه دیگر نیز به‌زودی وارد در بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: از شهروندان تقاضا دارم از نصب پمپ به‌طور مستقیم بر روی شبکه خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه انشعاب غیرمجاز، برای برخورد قانونی و جمع‌آوری با شماره 122 تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + پانزده =