منو

گلایه ‌فعالان اقتصادی استان کرمان از ‌بانک‌ها / عملکرد سیستم بانکی ‌رضایت‌بخش نیست

فعالان اقتصادی استان کرمان در نشست با مجمع نمایندگان استان از از عدم همکاری بانک‌ها گلایه کرده و خواستار اصلاح قوانین بانکی در کشور شدند.

۰۴ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، سیدمهدی طبیب‌زاده عصر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با روسای اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون استان کرمان اظهار داشت: خواسته یا ناخواسته اصلی‌ترین دغدغه فعالان اقتصادی استان کرمان مشکلات بانکی است.

وی با بیان اینکه عملکرد سیستم بانکی در استان کرمان مورد رضایت فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی استان نیست گفت: واحدهای کوچک و متوسط تولیدی استان آسیب زیادی از شرایط موجود دیدند و نیازمند همکاری بانک‌ها هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه اگر بخش مهمی از وقت کمیسیون اقتصادی مجلس به اصلاح روابط و قوانین بانکی گذاشته شود بسیار مهم است افزود: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست داریم اصلاح قوانین بانکی را در دستور کار قرار دهند.

یوسف جعفری رئیس اتاق اصناف استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه بانک‌ها همکاری خوبی با واحدهای صنفی استان ندارند اظهار داشت: هنوز تسهیلات کرونایی در استان کرمان به اصناف اختصاص پیدا نکرده و پرداختی نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تضامین بانکی یکی از مشکلات اصلی برای پرداخت تسهیلات به اصناف است گفت: همین دلیل باعث شده بازاریان ما کمتر از تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند.

رئیس اتاق اصناف استان کرمان با بیان اینکه وام 12 میلیون تومانی که برای اصناف خسارت دیده از کرونا اختصاص داده شده مبلغ بسیار ناچیزی است افزود: در شهر کرمان 35 هزار واحد صنفی داریم که در شرایط کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.