منو

رفسنجان در موج دوم شیوع ویروس کرونا وضعیت اسفناکی دارد

رئیس علوم پزشکی رفسنجان گفت: افزایش چشمگیر مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا در شهرستان‌های تابعه این بیمارستان وضعیت اسفناکی ایجاد کرده است.

۰۶ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار علی اسماعیلی ، با اشاره به اینکه استان کرمان در هفته‌های گذشته چندین رکورد را در موارد ابتلا، بستری و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا پشت سر گذاشته است اظهار داشت: شهرستان رفسنجان نیز همین وضعیت را داشت و تا روز گذشته تعداد فوتی‌های کرونای ما به 35 نفر رسیده است در حالی که موج اول شیوع ویروس کرونا کل فوتی‌های ما در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به 14 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان با موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در هفته‌های گذشته مواجه هستیم و تعداد مبتلایان، افراد بستری، بیماران بدحال و فوتی‌های کرونا در شهرستان‌های تابعه این دانشگاه افزایش چشمگیری داشته است تصریح کرد: در فاز دوم شیوع ویروس کرونا وضعیت اسفناک و بدی را در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه خوشبختانه در هفته‌های گذشته شاهد افزایش توجه مردم به تذکرات و توصیه‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه هستیم ادامه داد: ‌اگر بتوانیم میزان رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی مردم را به بالای 80 درصد برسانیم شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا در این منطقه هستیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 5 ماه است که کادر درمان، پزشکان و پرستاران ما درگیر این ویروس هستند و در این مدت زحمات زیادی را متحمل شدند افزود: نفس کادر بهداشت و درمان ما بند آمده و درگیری و خستگی چندین ماهه پرسنل ما نکته با اهمیتی است که باید مد نظر قرار گیرد و مردم در کنار توجه به حفظ جان و سلامت خود نگاهی هم به سلامت بخش درمان داشته باشند چرا که حافظ و نگهدار سلامت ما هستند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه رفتارهای ما باید با توجه به شیوه ویروس کرونا تغییر کند گفت: درخواست ما از همه مردم رعایت توصیه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم حضور غیرضرور در اجتماعات، عدم حضور در مهمانی‌های طولانی مدت، مراسم جشن، عزاداری‌ها، دورهمی‌ها و غیره است.

وی ادامه داد: هر چند فوتی‌های کرونای ما تاکنون بیشتر در بین بیماران پر خطر و کسانی بوده که بیماری زمینه‌ای داشتند اما واقعیت این است که اگر شیوع ویروس کرونا بیشتر شود کرونا افراد کم خطر را هم درگیر کرده و از بین آنها هم قربانی خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به مشاهده برخی رفتارهای پرخطر در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: استفاده از قلیان در پارک‌ها توسط جوانان آن هم در این شرایط بحرانی دردآور است.

وی با بیان اینکه امیدواریم که مردم ما با افزایش رعایت‌ها و توجه بیشتر به توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها به فروکش کردن موج بیماری کمک کرده و فرصتی را برای استراحت کادر درمان فراهم کنند گفت: کادر درمان ما برای مقابله با موج بعدی احتمالی شیوع ویروس در پاییز و زمستان آماده شوند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.